vücut geliştirmeyi öğrenmek

kastettiğim yapmak değil hareketleri, mantığını öğrenmek. nasıl öğrenebilirim? yani hangi hareket hangi kas grubunu çalıştırıyor, hangi hareket yerine hangisi olur, beslenmeyle ilgili ayrıntılar vs. birçok şeyi öğrenmek kuru kuru yapmamak istiyorum. nasıl öğrenilir? öğrenen herkes besyo mezunu değil sanırım. yeri gelir kendime program yapabilmek istiyorum.

images-cdn.9gag.com

Şunu bıraktım, hayırlı kaslanmalar.
  • Beherit  (24.06.19 16:24:27)
meşhur kitaplar var ama ingilizce. onları okumakla başlayabilirsin.

  • hasmetizm 2046  (24.06.19 16:30:31)
Instagram'da vücut geliştirme yapan adamlar var onları takip edebilirsin.

  • komando kani var bende  (24.06.19 17:01:02)
ağırsaglam diye bir youtube kanalı var takip edebilirsin. bunun dışında benzeri bir sürü bu işin hem mekaniğini, hem de beslenmesini anlatan kanallar mevcut.

  • orpheus  (24.06.19 18:45:56)
O kadar salon gezdim, besyo mezunu kadar bu isten anlamayan gormedim. Varos saolanlarda ustalar.

  • tunaktunaktun  (24.06.19 19:26:49)
@tuna sen nasıl öğrendin peki? kitaplardan mı? salonda başkalarından mı? başkalarına bağımlı kalmak istemiyorum.

  • black mamba  (24.06.19 19:47:40)
Bu bir hastalik. Steroid bu isin zehiri.steroide bulasmadan biseyler yapayim diye cok ugrastim. Yerli yabanci ne kadar kitap site biliyorsam okudum. Serge nubret topragi bol olsun hocamdi.

  • tunaktunaktun  (24.06.19 23:23:35)
her zaman söylerim. 2 sene aidat ödemelisin. bütün sorularının cevaplarını 2 sene
düzenli aidat ödeyerek öğrenebilirsin.

  • ayaklibalik  (24.06.19 23:26:23)