yeni araba VS restorasyon?

pek değerli F1 pilotları, duyurunun Çiçek Abbas'ları, Şoför Nebahat'ları.

hep birlikte derdimi sevebilirsiniz lakin fikirlere ihtiyacım var. Mevcut ve 20 senedir kullanmakta olduğum suzuki alto 0.8 gl 1990 model arabamı değiştirmeye karar verip 50K bandında aynı markanın yeni model araçlarına bakıyordum. Olur da yeni araç alırsam o aldığım arabayı 20 sene filan kullanırım diye düşünüyorum, yani araba al - sat yapmak gibi bir derdim olmadı.

Bugün suzuki yetkili servis ve ikinci el satış noktasına gittiğim zaman arabayı değiştirmek yerine mevcut olanı tamamen restorasyona sokup sıfırlamak gibi müthiş bir fikre kapıldım. Servis yetkilisine bu arabayı fabrikadan yeni çıkmış hale getirebilir miyiz? diye sordum ve mümkündür yanıtını aldım.

Şimdi durum şu, hali hazırda 50K gibi rakamı beni a noktasından b noktasına götürecek demir yığınına verme noktasında kararlıyım, bu paraya 2014-2016 model aralığında bir araba almak mı daha mantıklı olur yoksa 20K-30+K her neyse harcayıp hakkıyla bir restorasyon yaptırmak mı?

şimdiki Arabam 30 yaşında ben 2nci sahibiyim, araç 20 senedir benimle aramızda duygusal bir bağ oluştu <3 resterayon yaptırıp kullanmaya devam etsem 20 sene daha kullanırım ki ben bunu.

siz olsanız ne yapardınız?

mevcut arabanın benzerinin fotoğrafını ekledim :)

Yeni al abi. Güvenlik önemli. Emektarı da arada sürersin

  • (s)AINT  (22.06.19 17:51:54)
Icine abs hava yastigi vs. koyamayacaklari icin yenisi derim ben de.

  • icim urperiyor  (22.06.19 18:24:47)
Yeni al baskan, sen iyi kullansan da manyagin teki gelir sana vurur patates olursun aman diyim burasi turkiye

  • technicalte  (22.06.19 19:35:55)
Yeni al reis. Maddeyle duygusal bağ kurma, tüketim tuzağına düşmeyip yeterince kullanmışsın bunu zaten, o bakımdan tebrikler. Ama arkadaşların dediği gibi güvenlik önemli.

50 bin bandında da Opel Astra H kasa önerebilirim, sorun çıkarmaz.
  • msb  (23.06.19 20:08:04)
saint +1, ama benim argümanım komfor.

  • selam  (23.06.19 21:39:13)