imamoğlu’na sırf akp karşıtıyız diye mi oy vereceğiz?

Alkolsüz tesisle ve havuzda haremlik selamlıkla muhafazakarların oyunu toplamayı amaçlıyor eyvallah onu anladık. Ancak benim yaşayış tarzına aykırı icraatlerde bukunacağını söyleyen adaya sırf akp karşıtı olduğumuz için mi oy vereceğiz. Siz nasıl düşünüyorsunuz?

Adam boyle yaptim diye anlatmadi ki, yalan yanlis bilgi yayiyorlar isin asli budur dedi. Bilgi caginda arastirmaktan erinmemek lazim. Ikincisi olay sizin yasam tarziniza aykiri icraatlarda bulunup bulunmamasi degil, herkesin diledigi gibi yasayabilmesini guvence altina almasi, saygi gostermesi, herkese yasam alani saglamasi, hukuk devleti ve sosyal devlet ilkesini benimsemesi. Butun olay burada zaten sagcisi solcusu, inanclisi inancisizi bir parti iktidarda degil diye kendini tehdit altinda hissetmesin. Sizin kafaniz epey karismis bence, oy vermeyin olsun bitsin.

  • kassiopeia  (22.06.19 12:18:48)
Akp evet güzel şeyler yaptı. Ama daha ucuza yapıp daha çok tanesi yapabilirdi. Bir sürü örneği var. Bunun haricinde bir sürü yap işlet devret kazıkları var. Geçmediğimiz yerin parasını ödüyoruz sürekli ve dolar bazında euro bazında.
Ben paramın yandaşlara gitmesinden bıktım. İmamson gayet ikna edici bir aday bence.
Bin tane şey söyle 6 ay boyunca. Ötekisi ilk seçimde icraat bile söylemedi neredeyse. İkinci seçimde aklı başına geldi 953 kreş açacağız gibi fantastik beyanlarda bulundu. 953 kreşi acaba kimler yapacak kimlere paramız gidecek diye düşünüyorsanız tebrikler doğru yoldasınız.
  • bahoho  (22.06.19 12:27:43)
bir tarafta nerede boşluk varsa oraya geçen biri, diğer tarafta bu makama dair bir hedefi, amacı olan birisi var.

bu memlekette sizin tarzınıza uymayan hayatlar yaşayan insanlar da olduğunu, onların da hizmeti sizin kadar hak ediyor olduğunu düşünürseniz problem olmaz. ben hiç gocunmuyorum malum kitleye yönelik icraatlara ama ben ve benim gibi insanların bırak işine yarayacak şeyler yapmayı, aksine hayatını zorlaştıran icraatlar rahatsız ediyor.
yarınki seçimin adaylarından da bir tanesi sadece belli bir kesime hitap ediyor. diğeri hem senin, hem benim, hem de onun için bir şeyler yapmak istediğini söylüyor.

karşıt olsan da olmasan da bu şekilde düşünülebilir.
  • cay koy geliyorum  (22.06.19 13:19:09 ~ 13:22:58)
bu seçim olayı tamamen farklı bir durumu dönüştü. bir tarafta hakkı yenmiş muhalefet diğer tarafta devlet imkanlarını kullanan iktidar. burda ideoloji vs bir kenarda. muhalif kesim kazanırsa ülke için biraz umut olacak ancak iktidar kazanırsa yoğun bir kırgınlık olacak. alkol başörtüsü kürt türk olayından çok durum mu. kreş mreş söylem artık olay yılgınlarla lümpenlerin savaşı.

  • mikahakkinen  (22.06.19 13:27:05)
ben benzer şeyleri söylediğim zaman aktroll ilan ediliyorum dikkat edin sizede hakaret ve küfür içeren mesaj atıp üstüne engelleyip cevap vermenize bile imkan vermeyen reel troller bulaşabilir.

sağ görüşlü olan kesimden imamoğlu oy alabilir bunu tutarlı olarak görüyorum çünkü adamın söylemi tamamen bu kesime endeksli. adeta sol cenahın oyunu çantada keklik görülüyor. ama gerçekten sol görüşe kendini ait hisseden kişiler nasıl imamoğlu fanatiği olarak karşımıza çıkabiliyor bunun kimse tutarlı bir açıklamaksını yapamaz. zırvalamaktan öteye gidemez. imamoğlunun ahmakça ve çılgınca yaptığı söylem ve hareketleri ama siz de şöyle yapmıştınız bla bla bla diye saçmalayan kişiler kendini çomar veya aktroll dediği kesimden nasıl ayrı tutabilir?
hiçbir aday kendi aday olduğu partinin menfaatlerini ve dünya görüşünü gözardı edemez. burada büyük bir tutarsızlık var. eğer edebiliyorsa gerçekten particilik değil hizmet belediyeciliği yapacağım, partiyi amaç değil araç olarak görüyorum diyorsa neden chp ve ittifakın adayı oluyor? bağımsız olsaydı ya madem!
  • lookatme  (22.06.19 13:56:08)
Pek çok konuda asıl görüşüyle çeliştiğini ve farklı bir düşünceyi yansıtmaya çalıştığını düşünüyorum. Hala kararsızım bu yüzden.

  • sorunodegil  (22.06.19 14:00:43)
@kıyıya vuran dildolar
bana isteyen istediğini söyleyebilir ama bana hakaret ederek ve üstüne benim söz hakkımı engelleyerek kendi söylemek istediklerini sayıp sövüp sonra engeli basıyorsa bu kendisine ve kendi fikrine güvenememesinden halk ağzıyla g*tünün yemememesinden kaynaklanır.

söylemek istediğim şey çok açık ama doğruları ancak doğruları görmeyi tercih edenler duyabilir.
bir kişinin partizanlığı ve kutuplaştırmayı eleştirip sen böyle yapıyosun sen şusun busun deme hakkının olabilmesi için kendisinin bu ve türevi ifadeleri etmemiş ya da etmiyor olmanız gerekir. en başta mantıksal tutarlılık bunu gerektirir. sen yapıyorsan banane bende yaparım demek bir tercihtir ama o zaman yapılanlardan şikayetçi olmak kendini gülünç bir hale sokar.

hala kendi adayına hiçbir şey söylemiyorsun ama.......
diye devam eden cümleler kurabiliyor olmak bile başlı başına söylediklerimi teyit eder durumda.
kim benim adayım? ekrem imamoğlunu eleştirmem ve bazılarının yaptığı gibi kendisini atatürkleştirmemem beni binalı yıldırımcı mı yapıyor? imamoğluna oy vermezsem cumhuriyetçiliğimden, laikliğimden ve atatürkçülüğümden bir şey mi eksiliyor? işte asıl sığlık ve bağnazlık bu! bu kafa böyle devam ederse isimler gelip geçse bile bu devran değişmez!
cevap vermeyince ya da söylenen gerçekler zorunuza gittiğinde -mamanız kesilmesin- kaç para alıyosunuz lan- demeye başlarsınız.
ama asıl acınası durum bu tiplerin; kendilerini hemen her fırsatta küçük gördüğü aşağıladığı cahillikle nitelendirdiği, kendilerini toplumun üstünde bir aristokrasi sınıfı olarak gördüğü aslında aynada eleştirdiği kesimden farkı olmayan tipler olması.
  • lookatme  (22.06.19 14:36:07)
sosyal medyada gördüğüm "ibb sosyal tesislerinde alkol içemeyeceksek niye oy veriyoruz amk" sözünü söyleyen kişi kadar tutarlı ve gerçek olabilsek yeter aslında!
lafı eveleyip gevelemeye hiç gerek yok.

  • lookatme  (22.06.19 14:38:49)
malesef çoğu kişi bu sebeple verecek. sadece bundan sebep bir araya gelebilmiş olmak bile aslında muhalefetin olası bir başarısının sürdürülebilir olup olmaması konusunda endişe duymak için yeter sebep diye düşünüyorum. seçimlerde oy kullanmıyorum.

  • debian  (22.06.19 14:42:27)
Ben AKP gitsin diye Ekmek İçin Ekmeleddin'e bile oy verdim. Eğer yerel seçimde oy kullanabilseydim ve bunların seçimle gideceğine inansaydım yine verirdim.

Kamusal alanda sadece laiklerin veya muhafazakarların sözünün geçmesine karşıyım. İmamoğlu orada yanlış haberleri düzeltmeye çalışsa bile söyleyiş şekli beni rahatsız etti.

Ancak diğer tarafta gazete dağıtma işini bile emanet etmeyeceğim (yazarken merak ettim acaba nasıl bir yolsuzluk ağı kurarlardı :)) tipler olduğu, muhalefet partilere sandıklara sahip çıkmaya devam ettiği ve seçimle gideceklerine ikna olduğum sürece stratejik oy atmaya devam ederim.

Ayrıca AKP'nin ilk dönemine yapılan güzellemelere de kılım. Şu an yapılan yolsuzlukların, sermaye aktarımının temelleri o ilk dönemde atıldı. Esra Çeviker Gürakar'ın AKP'nin rant ekonomisine dair çok güzel bir kitabı var (Türkçesi İletişim'den çıktı.) Orada AB desteğiyle geçen kamu ihale kanunun nasıl iğdiş edildiği, nasıl ölü doğdurulduğu, nasıl yeni bir sermayenin yaratıldığı belgeleriyle açıklanmış.

Yaptıkları tek iyi şey sigara yasağı ama İstiklal Caddesi'nin ve Taksim Meydanı'nın bugünkü durumunu görünce, ihtiyaç olmadığı ve uygun olmadığı halde sırf rant için ucube bir havalimanı yapıp doğayı katletmelerini hesaba katınca onu da artıdan sayamıyorum. Adamların doğayla problemleri var. Beton dökmeden rahat edemiyorlar.
  • bruce mclaren  (22.06.19 15:35:20 ~ 15:38:29)
Yahu bir sosyal tesiste içki mevzusunu amma abarttınız ya. İçkinin fiyatının yükselmesine tepki gösterin önce. Sanki herkes ağzıyla içiyormuş gibi ucuz yemeğin olduğu yerde içkiyi koyarsan orası aile mekanı olmaktan çıkacak. Ve asıl mesele içki pahalı olduğu için bütün fiyatlar artacak, olay sosyallikten çıkacak. İbb zaten ucuz pahalı sınırında iş yapıyor orada.

Ya bi de yukarıda bir arkadaş yazmış, senin tarzında yaşamayanların da hizmete layık olduğunu düşünmen lazım. Sosyal tesisler sayesinde hayatında ilk kez lokantaya gitmiş aileler var, Pendik gözdağından biliyorum.

Ha şu görüşteki adam da var. Allahın köyden geleni de sosyal tesise gitmeyiversin, otursun evinde lokanta onun neyine. Devlet tamamen bize hizmet etmeli, onlar işçidir işçi kalmalı mantığı bu. Ondan sonra niye akpye oy veriyor düşük maaşlı kesim diye de merak ediyorlar.

Bana göre çözüm, yerine göre muamele. Kadıköy modadaki tesise koysun içkiyi ama Pendik gözdağına koymasın. Bunun talebini tespit edip uygulama yapmak çok kolay.
  • windows95  (22.06.19 16:17:47)
Bir de adeta norveçteyiz gibi hissediyorum bu konu açılınca. Tek derdimiz sosyal tesiste içki içememek evet. Yahu bu adamlardan evvel bu sosyal tesis de yoktu ki? Varolan bir şeyi bizden almış da değiller.

  • windows95  (22.06.19 16:20:51 ~ 16:21:10)
Rasyonel davranmak lazim. Bunlari yapmayacak ve seçilme potansiyeli olan bir aday yok. Her halukarda imamogluna vermek rasyonel.

  • stavro  (22.06.19 16:24:13)