Bocek yardim!

Su marketlerde satilan raidin bocek yemlerinden kullaniyor musunuz
Ise yariyor mu sizce
En ust kattayim ama demin gordum bi tane :((
Yarin yemlerden bi kutu alayim diyorum ??

Ben giriş katındayım etraf da baya ağaçlık. Havalar da böyleyken cirit atıyor namussuzlar. ikişer kutu alıyorum ben bittikçe. İş görüyor.

  • ravenclaw  (21.06.19 23:39:07)
bak şöyle bir şey al, evde köşelere kenarlara sık ilaçla.

urun.n11.com

bunun son kullanma tarihi geçmiş galiba, sadece örnek olarak gönderiyorum. Bayer k-othrine + pompa, eldiven, maske.

Ben bi ara böcek için ilaçlama yaptırmıştım, adamın bunu koyup ilaçladığını gördüm. Üzerinde kaç litre suya ne kadar koyman gerektiği yazıyor. Evi kapatmak vs. de gerekmiyor insan yaşarken yapılıyor. Bir süre silmiyorsun, böcekler üstünden geçiyor ölüyor sanırım. Ayrıca koruma da sağlıyormuş (ben o yüzden uzun süre silmiyorum aylarca hıhahah)

sanırım işe yarıyor böcek görmedim cidden, uçan şeylere faydası yok tabii. Yani zaten daha medikal bir ürün, o raid'ler falan daha zararlı diyorlar bu arada.(sprey olanlardan bahsediyorum. yemlerin sana zararı yok tabii al koy istersen)
  • nhk ni youkosu  (21.06.19 23:46:28 ~ 23:47:29)
@ravenclaw bunlarin icnde sanirim bocekleri ceken ve yiyince de olduren bi yem var. Acaba hepten bocekleri cekmesin bu mantikla. Girecegi yokken yemden dolayi giren boceklerin olulerini de toplamak istemem.

  • Flipsflops  (21.06.19 23:48:38)
6 li yemlerden kullaniyoruz. Ev bahce kati bunlardan once kac kutu sprey bocek ilaclarindan bitirdik sayisi belli degil. Yine de evde hamam bocekleri geziyordu. :(

Sonra bu yemlerden aldik her odaya 1 tane koltuk altina attik bocek falan yok simdi. Yilda 1 kere degistiriyoruz yetiyor. Ortada bocek olusu falan da olmuyor merak etmeyin. Mantigi bocek kutudan yemi alsin yuvasina gotursun yuvasindaki butun bocekler olsun seklinde. Baya guzel cozum tavsiye ederim.
  • ceann deas  (22.06.19 00:12:28)
ceann deas, 6 li yem dediginiz hangisidir; link verebilir misiniz?

  • cay sigara  (22.06.19 00:19:22)
@flips

böcek ölüsüne çok nadir rastladım ben. sanıyorum yiyip gidiyorlar. anında işlemiyor yani zehir. aksi takdirde daha çok görmem lazımdı.
  • ravenclaw  (22.06.19 02:16:13)