mikrodalga çok gerekli mi, kullanmayan biri bana verecek, alayım mı?

normal fırınım zaten var.

bence hem kalabalık hem zararlı.

  • mg3929  (21.06.19 13:59:07)
toprak , torf sterilize etmek için çok pratik, onun dışında benim bir işime yaramazdı, tabi poselen kupada nescafe falan yapmak için su kaynatma olayı da var ama kettle kullanır yine de mikrodalga kullanmazdım.

  • Fodera  (21.06.19 13:59:54 ~ 14:00:19)
Biri verecekse alınabilir. Şimdiki evimde var, hızlıca birşeyler ısıtmak için iyi oluyor. Börek, gözleme vs gibi. Evde demirbaş olmasa satın almam sanırım.

  • curukturpkokusu  (21.06.19 14:00:51)
Birincisi zaralı değil. (www.ncbi.nlm.nih.gov). İkincisi inanılmaz kullanışlı. Alın derim.

  • charles darwinin torunu  (21.06.19 14:03:24)
dolaptan çıkardığın yemeği tabağına koyup fırına attıktan 2 dakika sonra yiyebilme fikri çok güzel, yine de evimde halihazırda bulunmasaydı almazdım sanırım.

  • evde liyakat kalmamis  (21.06.19 14:03:48)
olmazsa olmaz değil ama olunca güzel bir ürün, çok kullanışlı. Al bence

  • aquarium  (21.06.19 14:05:59)
"Hazır donmuş yemek yeme kültürümüz yok bi kere, ne gerek var?" dedim yıllarca ama eski iş yerimde öğle yemeklerimizi ısıtmak için kullanıyorduk, öyle öyle hastası oldum. Ocakta bütün yemeği alt üst ede ede, karıştıra karıştıra yemek ısıtmaktan nefret ettim.

Bunun dışında kıyma/et çözdürmek, çikolata eritmek için de işi kolaylaştırıcı bir alet. Sıfırdan mutfak yaptıracak olsam veya fırını koyacak yerim olsa bir tane edinebilirdim. Şu an biri verse bile kendime kalabalık edemem ama sizin tezgahınızda mikrodalgaya temelli ayıracak bir yeriniz varsa alın bence.
  • marjory  (21.06.19 14:21:45)
Zararlı olduğuna dair bir veri yok. Olabilir de tabii. Lakin çok kullanışlı olduğu gerçek. Özellikle evli değilseniz.

  • Trene çelme atan adam  (21.06.19 14:29:53)
bekar evinin olmazsa olmazlarından biris.
evli evlerinin de işe yarayan aletlerinden birisi.

not: 10 sene bekar yaşayan, yaklaşık 10 yıldır da evli olan bir erkek.
  • teritori  (21.06.19 14:33:06)
yararlı/zararlı için şöyle bilgi vereyim: kanser tedavisi için radyasyon terapisinde 2.5 GHz kullanılırken mikrodalganın frekansı 2.2 GHz.
ısıtma tekniği, atom seviyesinde hızlandırma yaparak kinetik enerji oluşturup sıcaklığı arttırıyor. şu ana kadar zararı konusunda tam bir araştırma yapılamadı engellendi vs. bilinen zararı yok ancak bu frekansta çalışan ürünler çok akıl kârı değil.

  • hosein  (21.06.19 14:35:39)
işyerinde kullanana kadar ne kadar büyük bi icat olduğunu bilmiyordum. zaman tasarrufu sağlıyor resmen. ben olsam alırdım.

  • ferrarimizolaydisatardik  (21.06.19 14:42:23)
Herhangi bir zarari yok bildigim kadariyla sac kurutma mak. Daha zararli hatta, onune oturup calistirmayacaksaniz acayip faydali, kullanana kadar ne kdr kullanisli oldugunu anlamiyor insan

  • kassiopeia  (21.06.19 14:59:46)
ABD başta olmak üzere tüm dünyada 1970’ten beri kullanılan, güvenliği kanıtlanmış görece eski bir teknolojiye hiçbir elle tutulur veri sunmadan “zararlı” diyen cahilleri lütfen sallamayınız.

Ya evet frekansmış... Ne idüğü belirsiz komplo teorisi üreten ve bilimsellikten uzak yorumları lütfen dikkate almayınız. Araştırma yapılması engellenmiş, güldüm buna.

Gerçekten çok kullanışlı, özellikle bir önceki günden kalma yemekleri ısıtmak için bulunmaz bir nimet.
  • einsteinin kedisi  (21.06.19 15:06:16)
şu an evimde yok ve yokluğunu bayağı hissediyorum. al derim.

  • sadakatsiz  (21.06.19 15:38:29)
çok kullanışlı oluyor tavsiye ederim. zararlı muhabbeti de şehir efsanesinden başka bir şey değil. su moleküllerinin ısınmasının nesi zararlı olabilir ki.
evrimagaci.org
evimizdeki kablosuz modem, cep telefonu, tv, radyo sinyalleri, saç kurutma makinası vs. mikrodalgadan daha zararlı.
  • hağkan  (21.06.19 16:01:36 ~ 16:05:24)
ben hazzetmem kullanmıyorum.

  • mikahakkinen  (21.06.19 16:10:14)
1 - buna zararlı diyen ağır cahildir,
2- alın hiç olmazsa tost yapmak için bile harika sonuçlar veriyor.

  • Big bada bum bum  (21.06.19 16:36:20)