Plak nerden almalıyım?

İnternetten plak almak istiyorum uygun fiyatlı, nerden alabilirim?

yerli yabanci? sifir-donem baski?

  • brkylmz  (20.06.19 18:58:55)
Yerli eskilerden, ucuz olsun yeter :D

  • neyaparsanyapbosyapma  (20.06.19 19:03:16)
Donem baski yerli ucuza biraz zor hocam :)

Letgo'dan sahibinden'den kovalamaniz lazim. Bir de misal hangi plagi kaca almak istiyorsunuz o da onemli.

150ye sezen aksu lp'si alayin diyorsaniz o yok iste.

Ya da 80e ajda zor bulursunuz.

Matarailgievi.com'a bakin fiyatlar hakkinda bilgi edinmek icin. Havalede yuzde 20 indirimi de var. Ya da facebook'taki gruplara bakabilirsiniz.
  • brkylmz  (20.06.19 19:20:35)
a-ha plakçı! dostum internetten satın almak istiyorsan birkaç site önerebilirim.

bunların en başında www.rainbow45records.com geliyor. menşei kadıköy olan bu firma istanbul'un en sağlam plakçılarındandır ve sahibi salih bey alanında en bilgili ve ilgili insanlardandır. buradan gözün kapalı sıfır ve ikinci el plak alabilirsin. geçen aylarda queen ve stevie ray vaughan'ın dönem baskılarını aldım, kondisyonu ne yazıyorsa onun bi tık üstü kalitede oluyor ve harika paketlemeyle gönderiyorlar.

onun dışında plak alabileceğin birkaç yer daha var.

www.dipsahaf.com ilk plağımı buradan aldım. dönem baskı zeki müren. 5-6 sene 80 liraya almıştım, halen satış yapıyorlar ama ellerinde neler var bilmiyorum. bi bakmalısın.
www.opus3a.com genelde sıfır satıyorlar ama güvenilir, alışveriş yaptım.
www.plakveben.com sıfır ve dönem baskı satıyorlar, güvenilir.

birkaç site daha vardı ama şu an aklıma gelmiyor. gelince yazarım.

he bu arada, dönem baskı ve eski istiyorsan ucuza bulamazsın. :D
  • rawr  (20.06.19 23:43:12 ~ 23:46:59)
Uygun fiyat ve plak aynı cümlede kullanılmaz üzgünüm. Dinlenebilir kondisyonda bir yerli plak için minimum 250 tl (şanslıysanız), yabancı için 120-150 tlyi gözden çıkarmanız gerek. Bunlar taban fiyatlarıdır. Piyasa bu hale geldiği için 3 yıldır tek bir plak bile alamadım koleksiyonuma.

  • glide  (21.06.19 18:12:44)