[]

31 Mart Ankara seçimleri Vs 23 Haziran İstanbul seçimleri

Seçimlerden çok önce Mansur Yavaş’ın kesin kazanacağı, rahat bir şekilde maçı alacağı konuşuluyordu. İşte 31 Mart’ta Mansur Yavaş’ın Ankara’ya alması mı daha garantiydi yoksa 23 Haziran’da İmamoğlu’nun İstanbul’u alması mı? İkinci bir 7 Haziran - 1 Kasım hayal kırıklığına uğramaktan çok korkuyorum açıkçası.
 
Mansur Yavaş garantiydi.

Rakibi tescilli terör örgütü destekçisi, Ankara'da kimsenin tanımadığı, saçma sapan vaadlerle ortaya çıkan garip bir adamdı. Adamın ne terör örgütü üyelerini övdüğü konuşmaları kaldı ve Pensilvanya'da çekilmiş fotoğrafları. En son metro duraklarının yanında zaten olan otoparkları tekrar yapmayı vaad ediyordu. Kayseri'de şehrin içine etmiş, üniversiteleri olan, Kapadokya'ya en yakın havaalanını bulunduran koca şehirle rakibinin minicik ilçede aldığının yarısı kadar turist almayı beceremeyen birinden bahsediyoruz.

İstanbul Binali Yıldırım'ı tanıyor. O da geçmişte fetö'ye az destek vermedi tabi ama o kadar değil. İstanbul'u tanıyan bilen biri, seveni var. Önceki icraatlarını güzel pazarlıyor, millette karşılığı var. Kim ne derse desin YIldırım güçlü bir aday.

Bence yarış başa baş geçer, 200 bin civarı farkla İmamoğlu kazanır.
  • babilbaligi  (19.06.19 14:48:21) 
imamoğlunun istanbulu alması garanti olamazdı hiç bir zamanda olamaz. ankaradaki populasyonla istanbul popülasyonu çok farklı. ankarada küskün ülkücüler yoğun ve oyları mansura gitti. bunun sebebi de mansurun ülkücü kökenli olması.

imamoğlunun 31 martı alması süprizdi. istanbul için karadenizli aday risktir. ancak imamoğlu desteği aldı. istanbulda muhafazakar ve kürt seçmen daha yoğun. tepki oylarıda yüksek. binalinin avantajı cemaatlerden gidip oy istemesi. imamoğlunun yanaşamadığı tek grup cemaatler. avantaj binalide. seçim adil olursa imamoğlu alır ki ben buna inamıyorum, seçim adil olmayacak ve binali alacak.
  • mikahakkinen  (19.06.19 16:49:19 ~ 16:49:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.