Ketojenik diyet hk.

4-5 gündür keto + if yapıyorum kilo vermek için.

daha doğrusu keto'yu bir türlü doğru yapamıyorum.

%75 yağ yemek gerekiyorken ben %50-55 arası yağ, %45-50 arası protein ve %1-5 arası karbonhidrat yiyorum.

yağı yukarı çekemezsem bi diyet hiçbir şekilde başlamamış sayılıyor değil mi?

Dr. Can Çiftçi nin videolarina bakmani tavsiye ederim. Bu isi cok ciddiye aliyor ve ketojenik diyet hakkinda kitap cikardi.

www.youtube.com
  • VIPCH  (19.06.19 11:23:00)
karbonhidratı düşürdüğünüz için metabolizma ketosis durumuna girmiştir bence.

  • sameidiot  (19.06.19 11:26:49)
insanüstü çabalara gerek yok. gayet makul oranlar bence. net şekilde hedefine ulaştırır.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (19.06.19 11:38:52)
ketosis durumuna gecmek icin onemli olan karbonhidrat miktarini sifira yakinsatmak, yag/protein orani cok da muhim degil. metobalizma ve bunyeye gore ketosis durumuna gecmen 1-2 haftayi bulabilir.

  • crucio  (19.06.19 12:05:56)
okeydir arkadaşlar ben o zaman yağı bir tık daha arttırım en azından 60-65li seviyelere çekeyim. eğer bugüne kadarki kısım da boşa gitmediyse iyi bari.

bu arada şimdilik karbonhidratsızlık pek koymadı bana bilginiz olsun. (yapmak isteyenler varsa diye)
  • tchuck  (19.06.19 12:15:38)
Arkadaşlar yanlış yönlendiriyorsunuz. Protein nasıl önemli olmaz ?

Ketojenik diyet için hesaplamalar çok önemlidir. Aldığınız karbonhidratı 20 gr'ı geçmeyecek şekilde alacaksınız.
Protein ise günlük aktivite, vücut yağ oranı ve kilonuza bağlı hesaplanır. Amaç yine kas yıkmamak için yetecek kadar protein almak, fazlası değil. Kesinlikle fazlası değil. Alınan ihtiyaç fazlası protein de ketosise girmenizi engeller. Geri kalan enerjinizi yağdan alacaksınız.
  • aylakadam  (19.06.19 12:22:45)
ihtiyaç proteini nasıl hesaplamalıyız peki?

0.8 diyen var 1 diyen var 1.2 diyen var.

ben her gün spora gidip bir gün sadece 1 saat tempolu yürüyüş (6.5km) yapıyorum.
bir diğer gün basit ağırlık egzersizleri yapıyorum 30-40dk civarı.

buna göre değeri 1 mi 0.8 mi almam doğru olur?
  • tchuck  (19.06.19 12:59:10)