Jantlardaki pas nasıl çıkar?

Jant kapağının arkasında şöyle kahverengi şekilde bayağı belli oluyor. Uğraşayım dedim, çevremde birkaç içi içerdeki disklere falan zarar verirsin, kimyasal şeyler sonuçta dedi. Bunları gidermenin bir yolu var mı?

wd40 zımpara

mazot zımpara

ha diskleri ve kaliperleriı mazotlama(wd40lama) sakın fren tutmaz, tutana kadar çoktan bi yere girmiş olursun.

madem yapıcan sök jantları öyle yap.

cocacola da pas söküyor ama uzun süre maruz bırakman lazım.
  • Fodera  (18.06.19 16:19:10 ~ 16:20:50)
en iyisi foto at sen, şimdi diskleri falan diyor olursun onun çaresi başka.

  • Fodera  (18.06.19 16:21:49)
jantları sök, avuç taşlamaya telli zımpara tak, mis gibi temizle. sonra da istediğin renge boya. mis gibi olur.

  • babilbaligi  (18.06.19 16:29:58)
wd40 falan sıkma, fren disklerine bulaşırsa ki bulaşır fren tutmaz kaza yaparsın.

  • dadasalon  (18.06.19 16:44:22)