İstanbul sorusu yine

Ankara’ da 3 yıldır savunma sanayi sektöründe bir firmada idari ve mali işler müdürü olarak çalışıyorum. Son bir kaç ayda hayatımda bir çok değişiklik oldu ve kendimi mutlu olmak için yaşamaya adadım diyebilirim. Son bir iki ayda İstanbul’a iki ziyaretim oldu ve kendimi çok daha iyi hissettim. Turist gibi gezdiğimi biliyorum ama iş hayatımı da İstanbul’da sürdürmeye kararlıyım. Sizin fikirlerinizi alabilir miyim? İş olarak alanımla ilgili nerelere başvurmamı tavsiye esersiniz? Trafik vs zorluklarını göze aldım. İlk olarak düzenim oturana kadar da Kartal’da bir akrabamın boş bi evi var orada kalmayı planlıyorum iş vs. gelişmeler dahilinde.
Fikirlerinizi almak istiyorum:)

İstanbul uzakta güzel. İstanbul'da çalışsaydın bu kadar zevk alamazdın.

Trafik vs bi sürü problem var, üstelik bunlar sabah ve akşam işe gidiş-dönüşlerde de çok yaşanıyor
  • Dimitry  (17.06.19 12:58:26)
buradan ne umuyorsun bilmiyorum ama yanıldığına eminim. yine de aylık kazancın asgari 10 - 15k civarındaysa bi denenebilir.

  • zgrydn  (17.06.19 13:01:48)
@Dimitry olumsuz yönleri göze aldım trafik kalabalık vs.
@teorikadam İzmir ve Antalya'da iş imkanları İstanbul kadar çok değil sanırım.
@zgrydn o kadar yüksek bir gelirim yok çoğu insanın gelir düzeyi belli ülke şartlarında. Uzun yıllardır Ankara'da yaşıyorum burda katlandığım bir çok şey var yaşadığım bu süreçte uzaklaştım ama özetle şehir değiştirmenin daha mantıklı olduğunu düşünmeye başladım.
  • WhyDoesLoveGotToBeSoSad  (17.06.19 13:12:59)
trafik ve kalabalığı göze aldım demekle olup bitmiş olmuyor iş ama sen bilirsin. kaos benim karakterimdir diyebiliyorsan gel.

  • zgrydn  (17.06.19 13:16:18)
Sehir degistirmek istersen degistir tabi ama bu sehir istanbul olmasin bence

  • balpolen  (17.06.19 13:17:22)
ayda bir yıllık izin kullan istanbula gel yeterli

  • bir soru sorcam  (17.06.19 13:31:34)
işi halletmeden gelme bence. param ve zamanım var dersen sen bilirsin elbet. istanbul paran ve işin varsa yaşamak için güzel bir şehir aslında.

eğer her gün kartaldan beylikdüzüne iş için gideceksen hiç bir anlamı yok. yada merkez denilebilecek noktalar dışında yaşayacaksan yine anlamı yok.

özetle para para para.
  • scudman1  (17.06.19 13:35:32)
istanbul uzakta güzel +1

istanbulda 5. yılımda neredeyse hiç çıkmıyordum. gezmeye gelen arkadaşlarım ne güzel şehir falan diyorlardı 2 hafta sabah akşam gezip geri gidiyorlardı. ama günlük 3 saat serviste popom dümdüz olana kadar yolculuk yapan bana hayat hiç güzel değildi. iyi bir muhitte, metroya falan yakın bir yerde 3+1 evde oturuyordum bu sırada. ankara sıkıcı olabilir ama ülkenin her yerine yakın.

ayrıca istanbul paran varsa da güzel değil. geçen gün mecburiyetten yolum düştü ve 10 km yolu 1.5 saatte gittim. önümde arkamda range, bmw'ler falan vardı. adamlar zengin ama trafikte kalıyor. her yer insan dolu, her yerde kaos, her yerde keşmekeş var. iyi ki bu şehri terk etmişim diyorum halen. o sebeple bence gezmeye gel ve tadı damağında kalsın.
  • kraldan cok kralci  (17.06.19 16:24:58)