Dişarda kahvaltı ücretleri

Bugün Demet Akalın'ın Çeşme'de 4 kişi kahvaltıya 300 lira vermesine tepki göstermesi üzerine herkes, "Her yerde o fiyatta zaten, pahalı değil ki" falan demiş. Ya nasıl o fiyatta her yerde ben anlamadım hiç. Ben İzmir'de Alsancak, Bornova, Bostanlı vs hepsinde gayet merkezi mekanlarda kahvaltı etmişliğim var, en fazla ödediğim kişi başı 35 liraydı galiba. Ne kadar piyasası şu an kişi başı kahvaltının? Kişi başı 75 lira gayet pahalı değil mi ya, millet mi abartıyor ben mi piyasadan çok uzak kaldım :/

kişi başı 75 iyi bir kahvaltı için normaldir.
çeşme gibi turistik bir yerde uygun bile denebilir

  • basond  (16.06.19 20:48:18)
alsancak, bornova, bostanlı neresi çeşme neresi? adam başı 75 lira kahvaltı için pahalı değil

  • vladimirdökümov  (16.06.19 20:48:35)
çeşmeyi hiç bilmiyorum ancak bodrumda kalburüstü biraz manzaralı konumlarda fiyatlar hep böyledir; serpme kahvaltı 60tl ise ekstralarıyla birlikte bu fiyat son derece normaldir. ayrıca ne yiyip ne içtiğini bilmiyoruz, çocuk bu 4 kişiye dahil mi bilmiyoruz; sadece kavaltı yazmış haspam

  • sameidiot  (16.06.19 20:51:49 ~ 20:52:26)
Istanbul'da denizi ucundan goruyorsa 45-50ye bayat kahvalti var. Acik bufeler 60dan basliyor.

Ortalama eli yuzu duzgun yerler de 75 lira zaten.
  • brkylmz  (16.06.19 20:51:50)
İstanbul'da eli yüzü düzgün bir kahvaltı en az 60-75 liradan başlıyor. Çeşme'de 75'e kahvaltı gayet mantıklı bir rakam.

  • roket adam  (16.06.19 20:52:56)
ben daha dün fenerbahçe midpointte denizin dibinde kahvaltı yaptım 2 kişilik kahvaltı 86 lira ödedim çıktım.

i.hizliresim.com
  • nahtoderfahrung  (16.06.19 21:01:30)
@vladamirdökümov

İşte tepki gösterenler demiş ki her yerde aynı fiyat zaten. Ben de onu garipsedim. Çeşme'de pahalı olmasıni anlıyorum ama "Zaten normalde o fiyata, Çeşme için ucuz bile" diye tepki vermiş insanlar..
  • nundu  (16.06.19 21:06:03)
Ayrıca zengin olmak demek hakeden etmeyen her şeye çok paralar vermek demek değil.

  • Trene çelme atan adam  (16.06.19 21:59:48)
ben açıkçası fahiş fiyata sosyal medya üzerinden mesnetsiz bi şekilde yapılan itiraza sinir oldum, zabıta diye bi şey var yahu; belediyeler armut mu topluyor.

eğer menüde ya da adisyonda açıklanamayan bi şey varsa bunu belirtmesi gerekmez mi?
  • sameidiot  (16.06.19 22:04:46)
@sameidiot

adisyonda açıklanamayacak ne olacak, götlerine göktaşı düşecek hali yok. adam başı 75 lira kahvaltı parası vermişler, zabıta gelip n'apabilir? işletmeyi daha çok mu ayıplar?
  • vladimirdökümov  (16.06.19 22:07:53)
fahiş, bilgi verilmeden yapılan ücretlendirmeye belediye ceza kesiyor. başıma geldi, zabıtaya haber ettim, gerekli cezai işlem yapıldı.

ayrıca kişi başı kahvaltının ne kadar olduğu, fazladan ne yiyip içildiğini bilmiyoruz. ben bodrumda 60tl ye kahvaltı verilen, içeriğinin de kalburüstü olan mekanlar biliyorum. çoğunda da iki çay üstüne para alınır; kahvesi, smooothiesi, ekstra tatlısı bilmemnesi derken 500lük olup çıkabilirsiniz de.
  • sameidiot  (16.06.19 22:17:37 ~ 22:17:54)
Şu da var (epeydir bu şekilde bir kahvaltıya gitmiyorum) mutlaka yanında ekstra bir şeyler alırım özellikle menemen. Öyle bir şey de yapıp fiyata ek gelmiş olabilir.
Ne bileyim, bir menemen bir muhlama olsun ortada dersin birisi ay sigara böreği cogzel ekleyelim der fiyat artar.
Yukarıda milyon kere yazmışlar, azıcık düzgün yerse kişi başı 50 yazıyorlar.
  • kisa  (16.06.19 22:33:50)
Bu sabah 2 kisi acilk bufe kahvaltiya 100tl odedim, uygun fiyat diye sevindim.
Istanbulspor

  • stavro  (16.06.19 23:02:38)
Sün tek başıma kahvaltı yaptım alaçatı muhallebicisinde 43 kira ödedim

  • condom kurşunu  (16.06.19 23:06:32)