Direksiyon sinavi - Guzargah

Merhabalar,

Az once direksiyon sinavima girdim ve basari ile tamamladim.
U donusu yapilacak alanda yolun kapali oldugu bilgisini kurs hocamdan almam uzerine surus esnasinda duz devam etmem ya da saga donmem gerekip gerekmedigini sordum.
Komisyon hocasi guzargahi ezbere bilmek zorunda oldugumu, bunun kirmizi madde oldugunu soyledi. Yani baya bi sacma bulup pek sallamadan yoluma devam ettim. Kurs hocasiyla da bu konuda minik tartistilar.

Kirmizi kurallari okudugumda da boyle bir madde gormedim.
Var mi?

Sonuc: gectim

Ama cidden var mi yani bu?

Var. Güzergahı bilmemek direksiyon kursuna katılmamış sayılıyor. Yol kapalı bilgisini teyit edip geçirmişlerdir.

  • synax  (15.06.19 14:13:57)
@synax ama K belgesinde zaten gun gun hangi tarihlerde kac ders aldigim bilgisi ve imzam bulunuyor.
Adayin guzargahi ezberlemesinden mi anlayacaklar ders aldigini?

  • PearlJam  (15.06.19 14:48:47)
Geçenlerde sizin dediğiniz gibi bir sınav oldu. Delikanlı usta şoför olduğu için kursla anlaşmış derslere girmeden , bütün evrakları tamam sınava gelmiş. Hoca , başkana hocam peşi sıra çıkalım diyor ( yasak olduğunu bilmesine rağmen, çünkü yolda da komisyon üyesi var güzergahtan saat itibariyle geçene not veriyor) başkan hayır diyor , o andan itibaren hocanın kıpır kıpır olmasından huylanıyor başkan veeeee döner kavşaktan sola dönüp gitmesi gereken delikanlı dümdüz devam etmeye çalışırken hoca kaş göz ediyor ama nafile devam ediyor. Başkan sebebini söyleyip kaldın deyip sağa çektirince heyecandan şaşırdım diyor. Başkan da evladım 20 gündür geçtiğin yolu şaşırıyorsan zaten ehliyeti hak etmemişsin yok bilmediğin içinse onu da hocan izah eder diyor.

  • synax  (15.06.19 20:10:50)
@synax paylaşımınız için teşekkür ederim. Bu kuralın kırmızı maddeler arasında yer alıp almadığını sormuştum. Var diyorsanız kaynak belirtebilir misiniz? Teşekkürler.

  • PearlJam  (15.06.19 22:09:16)
Biraz uzun ama açıklamalı liste . 9.5.7. Araç Seyir Halindeyken Değerlendirilecek Diğer Davranışlar , adı altında listelenen maddelerden (ğ) maddesine bakabilirsiniz. ookgm.meb.gov.tr mevzuatı , pardon sayfa 42 daha kolay olacakmış :)

  • synax  (15.06.19 23:04:46 ~ 23:08:45)
@synax çok teşekkürler :)

  • PearlJam  (15.06.19 23:13:51)
Rica ederim. Tebrikler bu arada , ehliyetiniz elinize geçince kazasız belasız sürüşler :)

  • synax  (15.06.19 23:34:32)