Bu cağda destroyer gemiye sahip olmak mantıklı mı?

Bu tarz gemiler kendilerini uçaklara veya füzelere karşı nasıl koruyor. Uçak gemisi olsa neyse diyeceğim de deniz kuvvetlerinin güçlü olmasının bir anlamı var mi bu devirde

var tabi ki destroyerleri uçak ve helikopterlerle desteklersin ayrıca bunların üzerinde de uçaksavar vb silahlar da oluyor. yani uçaklara karşı tamamen savunmasız kağıttan kaplan değiller

  • rentts  (14.06.19 21:25:19)
destroyer'lar tek basina dolasmiyor tabi ki. buyuk bir donanmanin bir parcasi durumundalar

her silaha karsi bir savunma vardir mutlaka point'in dedigi gibi ucaksavar da ucaklari indiriyor, o zaman ucak da gereksiz. ucaksavar'i da tank alir. tanki, roket atar indirir vs vs.

sana gunde 2 saat starcraft yaziyorum :)
  • crucio  (14.06.19 23:10:01 ~ 23:10:36)
Çok benzin yakıyor ben denizaltı tercih ediyorum

  • panzerkampfwagen iv  (14.06.19 23:32:21)
İkinci dünya savaşının askeri doktrine en büyük etkilerinden biri de gemilerin rolünün değişmesidir. Şu anın savaş gemileri 1940'ların battleship'lerinden küçük ve top olarak kalibre bazında güçsüz.

Elbette bu demek değil ki deniz kuvvetleri gereksiz. Battleship ve kruvazörler yerlerini destroyer ve muhriplere bıraktı diyebiliriz. Dünya çapında etkin bir deniz kuvvetlerinin sırrı ise uçak gemileri + denizaltılar diyebiliriz.

Zaten A.B.D'nin uçak gemisi yüzdürme planları genellikle carrier strike ve carrier battle group olarak 2 şekilde inceleniyor. Merkezde uçak gemileri ve onu korumakla görevli destroyer, muhrip ve denizaltılar ile yakıt ve malzeme ikmal gemileri...
  • edaddy  (14.06.19 23:32:28)
Denize hakim olan, dünyaya hakim olur. Detaylı bilgi almak için Cem Gürdeniz’in kitaplarını, makalelerini okuyabilirsin.

  • kaptan memo  (15.06.19 10:48:16)