sigara ticareti yapmak yasak mı? (letgo, sahibinden falan)

yurtdışı dönüşlerinde freeshop'lardan aldığım sigaraları letgo ve türevi yerlerden satmamın yasal bir sorumluluğu var mı yoksa serbest mi?

yasssssak kardeşim: eksisozluk.com

  • himmet dayi  (12.06.19 08:39:09)
@himmet dayı;

bu yasa e-ticaret'i kapsıyor diye kendimi avutmuştum ama öyle değil mi? elden satışı da mı kapsıyor?
  • tolga asp  (12.06.19 08:52:19)
hemen kaldirirlar ilanlarini. facebook'taki sigara alkol satis gruplarinda satabilirsin.

  • brkylmz  (12.06.19 09:30:33)
Gördüğüm kadarıyla özellikle letgoda ilanlar silinmesin diye şöyle bir yol izliyorlar: bir karton sigaranın önüne atıyorum bir kitap koyuyor fotoğrafı öyle çekiyor ve kitap satılık diyor insanlar. Sonra mesajdan rahat rahat satıyorlar.

  • nickimin hakkini veremedim  (12.06.19 09:35:08)
kardeş elden satışı da mı kapsıyor demişsin ama sanırım dünyadan bir habersin :) Sigara satmak için gerekli olan tütün alkol piyasası düzünleme kurulundan belgen var mı? Vergi levhan var mı? Varsa gönül rahatlığı ile satabilirsiniz. Elden 1 liraya sakız satmaya kalksan bile yasal sorumluluğu var ama türkiye'de olduğumuz için sıkıntı yok satabilirsin bence.

  • mutantking  (12.06.19 11:24:47)
letgo'dan koyduğum ilana birkaç kişi yazdı da ısrarcı oldukları için şüphelendim, sivil polis falan olur da suçüstü yakalarlar nolur nolmaz sicilimizi kirletmeyelim durduk yere.

  • tolga asp  (12.06.19 14:14:06)