Ofis paspasına yuvalanan güvercin (Capsli)

Selamlar.
Ankara'nın OSTİM bölgesinde bir plazanın en üst katındaki ofisimiz bayram tatili nedeniyle 10 gündür kapalıydı.
Bu sabah geldiğimde kapının önüne yuvalanmış bir güvercin buldum. Binanın içine nereden ve nasıl girdi çıktı tatil boyunca bilemiyorum ama paspasın üzerine de yumurtlamış.
Ne yapacağımı bilemedim, yumurtaya dokunmadan paspası aynen yan tarafa, kimsenin dokunmayacağı bir yere koydum.
Güvercin yumurtasına geri gelir mi? Ne yapabilirim kendisine yardımcı olmak adına? Yumurtaya dokunmadım ama alıp terasa koysam daha mı iyiydi ve bu durumda dışarıdan dolanarak tekrar yumurtasını bulabilir mi?

Kafam karışık dostlar. Yol gösterirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Ekşiup: eksiup.com

Edit:

Önce kenara yaptığım yere güvercinin gelip gidebildiğini, yuvayı gördüğüne emin oldum.
Ekşiup: eksiup.com

Sonra da dışarıya güzel bir yere yerleştirdim yuvasını. Artık umarım oraya gelebilir.
Ekşiup: eksiup.com

Ahh kıyamam ya. Acaba kapının üstüne pervaz tarafına yuvalandı da sonradan yuvası ve yumurtası düşmüş olabilir mi? Kuşlar içgüdüsel olarak yukarı kısımlara yuva yaparlar. Yer onlar için güvenli değil.

  • nick konusunda kararsizim  (10.06.19 08:34:29 ~ 08:36:46)
Kapının üzeri tertemiz. İnce metal bir boru var yalnızca ve oraya da konabileceğini sanmıyorum. Direkt yere yapmış gibi görünüyor. Hala gelmemiş geri.
Edit: Binanın içinde dolanırken gördüm güvercini. Görmüş olsa gerek yuvanın yeni yerini. Hiç ellemeden öyle bırakıyorum. Umarım gelir bulur.

  • norek  (10.06.19 09:05:28 ~ 12:32:27)