İsveç vizesi için banka bilgilerini nasıl ibraz etmeliyim?

Maaş hesabım Ziraat bankasında. Her ay maaşımı EFT ile Enpara.ya aktarıp vadeli hesaba ekliyorum. Bu durumda hangi bankadaki hangi hesabı ne şekilde ibraz edeceğimi bilemedim.

Mesela Ziraat'e gidip 3 aylık döküm alsam yeterli midir? Biraz EFT yapsam dikkat çekermi zirrat'e, belge almadan önce.

Konsolosluğun notu:

Gerekli evraklar

- Finansal belgeler

İsveç turistik vize başvurularında finansal kapasitesini belgelediğiniz banka hesap dökümlerinizi sunmanız gerekmektedir. Banka hesap özetinizin son 3 aylık olması ve aktif hesap hareketlerini göstermesi gerekmektedir. Hesabınızda bulunan bakiye, İsveç ve Schengen bölgesini içeren seyahat sürenizle orantılı olmalıdır. Banka hesap özetleri bankanın kaşesi, yetkili imzası ve imza sirkülri ile birlikte ibraz edilmektedir. Kendi gelirini belgeleyemeyen serbest çalışanlar veya çalışmayan kişiler tapu ve araç ruhsatı gibi evrakları da ibraz etmelidirler.

hangi hesapta para yüksek miktarda ve tutarlı bir zamanlamayla görünüyorsa onu göstermelisiniz

  • 9kuyruklukedi  (09.06.19 23:27:17)
Ikisini de goster.

  • hot potato  (10.06.19 08:17:17)