Amerika'ya Gitmek

Arkadaşlar selamlar.

Amerika'ya gitme yolları nelerdir. Bildiğiniz tüm yolları yazarsanız sevinirim.
Yazılım mesleğim diplomam başka bir şeyim yok.

Türkiye'den hiçbir cacık olmaz. Hiçbir proje yarışmasında en ufak fırsat vermiyorlar. Artık katlanamıyorum. Gitmek istiyorum.

Yazılımcı olarak gidebilirsin. İş bul, her yere başvuru yap.

  • horowitz  (07.06.19 19:14:03)
iş bulabilirsin, okuyabilirsin, green card piyangosuna katılabilirsin ya da evlenebilirsin. başka yasal yol yok. bir kaç yüz bin dolar yatırım yaparsan da kesin gidebilirsin de onu yapacak olabilseydin burada bu soruyu sormazdın zaten diye tahmin ediyorum.

  • argent dawn  (07.06.19 19:14:58)
Meksika sınırından kaçak olarak girmek.

  • 038576  (07.06.19 19:18:23)
1) Green Card: Ekim ayı gibi başvurular açılır. Tamamen lotodur. Kazanırsan gitme ihtimalin var. Green Card sana çalışma ve yaşama izni verir.

2) Firmaların sana sponsor olması: Düşük bir ihtimaldir. Ama yazılım diploman var gibi anlıyorum cümlen garip olsa da. Yazılım trend bir meslek olduğu için şansın biraz daha fazla ama hala çok düşük. Firma sana sponsor olursa green card'ın olmuş gibi olur (hatta direkt green card da olabilir)

3) Mülteci olarak gitmek: Turist vizesiyle gidersin. Orada bunu dert etmeyecek bir yerde iş bulup çalışırsın. Yakalanmadan kalabilirsen yaşarsın. Ama yakalanırsan bir daha asla ABD'ye girememek üzere sınır dışı edilirsin.

Not: Eğer şu an işin gücün varsa turist vizesi alman daha kolay olur. Aksi halde mülteci konumuda olacağın için zaten turist vizesi alman da oldukça zor. Hele hele bir de Green Card'a başvurduktan sonra turist vizesine başvurursan zaten direkt "siz green card'a başvurmuşsunuz, mülteci olarak mı gideceksin" diye şüphelenip vizeyi vermiyorlar.

4) Kaçak girmek: Nasıl yapılacağını bilmiyorum ama bu da mümkün tabii ki.
  • himmet dayi  (07.06.19 19:18:42)
yapabileceğin en mantıklı şey almanya'dan iş bulmak.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (07.06.19 19:30:09)
  • salihdt  (07.06.19 23:47:57)
meksika sınırı fikrine katılıyorum, özellikle ters takla atarak girilebilir

  • vladimirdökümov  (07.06.19 23:53:07 ~ 08.06.19 00:28:30)
Yazılımcı olarak gidemezsin brocuğum. Orada master veya doktora yapman lazım. Avrupa'ya yönel.

  • Elduinnnn  (07.06.19 23:59:31 ~ 23:59:47)