Krediyi erken mi kapayalım yoksa parayı vadeliye mi yatıralım?

Merhabalar.
Düğün masrafları için 30 ay vadeli 45.000 TL kredi çektik. 65 olarak ödeyeceğiz. Daha ödemeye başlamadık.
1 ay sonra düğünden ~45.000 toplayacağımı düşünüyorum.

Kredi borcumuzu erkenden kapatırsak ~46.000'le kapatabiliyoruz. 19.000 kâr ediyoruz. Diğer yandan parayı vadeliye koysam aylık yaklaşık 700 lira getiriyor. 30 ayda ~20000 lira para yapıyor.
Bu durumda ne yapmalı?
Hangisi mantıklı olur?

Kısa vadede toplu paraya ihtiyacımız olmayacak, bunun yanında para biriktirme gücümüz de zayıf.

Teşekkürler.

kapat! hayata bebek gibi sıfırdan başla eşinle, hayırlı uğurlu olsun evliliğiniz. :)

  • dirildimde geldim  (06.06.19 00:14:28)
Direkt krediyi kapatın.Ivıra zıvıra harcanır o para.Vadelide zaten 2.5 sene bedavadan uğraşacaksınız.Faizi anaparaya eklene eklene devam ettirebilirseniz iyi ama

  • Tihulu  (06.06.19 00:17:38)
O iş öyle olmuyor. Krediye ödeyeceğin parayı düşerek hesap et faizi. Bankayla mı yarışacaksın kâr etme konusunda. Banka bilmiyor muydu sana kredi vereceği parayı vadeli hesaba koymayı :) Bir de faiz bugünün oranları ile hesaplanıyor, yarın oranların ne olacağı belirsiz.

  • Kahir ekseriyet  (06.06.19 00:25:43)
Biz de evlenirken kredi almıştık.Aynı ikilemde kalıp düğünden 2 gün sonra tüm kredi borcunu kapattık.İyi ki de öyle yapmışız,hayat hep öngörülemeyen durumlar çıkarıyor insanın karşısına.Bi de düğünde takılanların geri ödemesi var her düğün mevsiminde..

  • arenas  (06.06.19 00:59:11)
İlk aylarda mümkünse erken kapama cok iyidir. Kredi notunuz da yuksek kalir. İlerde ihtiyac duyarsaniz daha yuklu bir miktar cekebilirsiniz.

  • hepbiarayisicinde  (06.06.19 11:24:48)
Kapatın. Kredi ödemek insanın sinirini zıplatıyor.

  • shotcrete  (06.06.19 12:17:14)