Kopenhag-Malmö-Stokholm gezisi: Buraları bilenlerin önerilerine ihtiyaç var

Aslında sadece Malmö'de işim var.
Burada bir yakınımın gerçekleştireceği bir etkinliğe katılmak için İst.dan oraya gideceğim.
Kopenhag'a yakın olduğu için Kopenhag'a uçup sonra Malmö'ye geçeceğim. Gitmişken de Stokolm'e geçip oradan İst.a dönmeyi düşünüyorum.

Sonbaharda bir Ctesi günü saat 12.00 civarında Kopenhag'da olacağım. Birkaç saat gezi Malmö'ye geçmeyi düşünüyorum. Havaalanından önce şehre geçip biraz gezsem, deniz üzerindeki uzun köprüden Malmö'ye gitmem zor olur mu? Bu araç nerden kalkıyor ve ne kadar sürede gidiyor?

Ptesi akşamı Stokolm'e uçmayı düşünüyorum. Salı sabahı erken kalkıp 12.00'ye kadar gezsem ve akşam 16.00 gibi İst.a doğru yola çıksam nasıl olur? Şehir merkezinden havaalanına gitmek ne kadar sürüyor. Ayrıca ücreti nasıl?

Kısa bir gezi olacak. Sade Kopenhag ve Stokolm'ü şöyle bir görmek istiyorum. Sizce değer mi uğraşmaya, nereyi gezsem, ne görsem bu şehirlerde.

  • hot potato  (05.06.19 19:53:30)
2 sene Göteborgda yaşamiş biri olarak dedigin rotalara iki türlü de gittim. Malmö bomboş bir şehir. İsveçliler bile sevmiyor. Şehirde görmeye dair muhtemelen tek şey "turning torso" binası ki inş müh olarak benim bile cok umrumda degilken normal bir insanın ilgisini cekecegini sanmiyorum. Orada harcadigim her dakikayi Kopenhagda harcamis olmayi isterdim.

Diger yandan Kopenhag cok daha eglenceli. Müze turundan, kanal turuna, yürüyüş yollarından tarih turizme dair her şey var. Kafa dagitmak istersen gündüz Christiania da tüttürebilir, gece de bar hopping yapip çeşit çeşit mekan görebilirsin. Gündüz hayati da gece hayati da İsvec'e göre cok daha canli.

Stockholm teoride güzel bir sehir olmasina ragmen pratikte fazla bir şey sunmuyor. Nobel müzesi ve Vasa vaiking gemisi görülesi yerler. Onun dışında old town kisminda ara sokaklarda boş boş gezip tarihi dokuya hayranlik duymak da bir alternatif.

Bu arada Kopenhag ile Stockholm arasi öyle cok yakin degil. Trenle 6 saat falan sürer diye tahmin ediyorum. Aynen bahsettigin Öresund koprusu üzerinden geciyor. Kopenhag tren istasyonunda binip, Malmö-Göteborg-Stockholm şeklinde gidiyorsun. Eger orada bulunacagin zaman kisitliysa cok da yapilasi bir yolculuk degil. Tren saatleri, fiyatlari, yolculuk süreleri için www.sj.se kullanabilirsin.
  • sAINT  (06.06.19 01:09:31)