dilediğinizce seyahat edebileceğiniz 30 gününüz var

Şu ülkelerin:
Myanmar, Laos, Tayland, Kamboçya, Malezya, Singapur, Filipinler, Endonezya, Brunei, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Avustralya, Yeni Zelanda
hangi şehirlerine gitmek isterdiniz?

Başka hiçbir ülkeye gidemiyorsunuz ve bu ülkelerde plaj tatili yapmak yasak
(1-2 günlüğüne olabilir fakat aynı yerde takılmacalı hamak tatili yok)

Cevapları ara ara kontrol edip tikleri memnuniyetle veriyorum
Buyrun ankete

Myanmar - Bagan Tapınakları
Kamboçya - Angkor Wat
Tayland - Bangkok (Tayland'da da güzel bi iki tapınak vardı sanki şehir dışında. Beyaz tapınak falan ama onların lokasyonlarını hatırlamıyorum şimdi)
Singapur

Bunları gezdikten sonra sonra da Avustralya'ya geçerdim.

Avustralya'da Melbourne ve Sidney yapardım. Aslında biraz da sahil kesiminde arabayla gezmek isterdim road trip tarzı.

Ondan sonra da Yeni Zelanda'da Auckland ve Maorilerin yaşadığı doğal yerleri falan gezerdim. Oraların da bi adı vardı da yine hatırlamıyorum.
  • nundu  (04.06.19 22:50:22)
tayland malezya singapur endonezyayi gezdim, avustralyada yaşiyorum.
bangkok cok b.ktan biyer, heryer keşmekeş, taylandda guzel yerler var fena degil ama bangkok a gitmesen cok bisey kaybetmezsin. Chiang Mai ve Phuket bilemiyorum. Phuket muhtemelen bizim bodrum kafasında biyerdir, ama tabi doğal guzellik olarak adalar ucurumlar falan var guzel. bir arkadaşim gitti, 2 gün tura katılınca adalar halloluyomuş. 3 5 gunden fazlasi keyif olur zannediyorum.
malezyada penang fena degildi, 2 gunluk biyer, sehir sokaklarinda resimler var, bir gun onlara ayrilabilir, bir de dağ var tırmanışlı maymunlu falan. Malezyada bir de kuala lumpur a ugradim. KL de bir tapinak var fena degil, onun harici bisey yok. petronas towers instagram point ama ilgi cekici bi olayi yok. ulkenin baska yerlerinde guzellikler olabilir arastirmadim.
singapurda 18 saat gecirdim. cok suni biyer, ucak aktarmasi denk gelmedikce gitmeye gerek yok nacizane fikrim. Ben doğa seviyorum. singapur o yuzden ilgimi hic cekmedi.
Endonezya super bir yer doğa olarak. Baya guzel. Yogyakarta civarlari mutlaka gorulmeli. Balinin kuta bölgesi leş ama adanin diger heryeri cok guzel. Burada 15 gun bile gecirilebilir. Baskent Jakarta da hicbisey yok ama.
Endonezyada bolgeler arasi ulasim zor biraz, genelde domestik ucuslar tercih edilmek durumunda kaliniyor. Guneydogu asya da benim en sevdigim yer endonezya. Tayland malezya falan hic gerek yok artik kendi adima. yogyakarta - bali -lombok. en guzel buralar.
Gel gelelim avustralyaya. Sydney cok guzel bir sehir. sydney istanbulsa melbourne biraz ankara seviyesinde kaliyor. buralarda gezmek icin araba şart gibi. Melbourne den batiya dogru great ocean road var, 2 gunluk bir rota. sydney carsisi kadikoy gibi biraz. sydneyden kuzeye guzel yerler var. sydneyin batisinda da guzel daglik kanyon falan biseyler var. avustralya da bussuru sey var da iste gez gez bitmez. cok vakit ve nakit ayirmak gerekiyor. NZ yi ve tazmanyayi da gezmek istiyorum ama arastirma firsatim olmadi oralari :)
  • The_Lollok  (06.06.19 16:37:41)