Yar bana bir guzergah medet?

Selam gezginuslar..
Efenim hayattaki en buyuk keyiflerimden biri arac kullanmak, tatillerimi de buna uygun olarak bir arac kiralayip ulkenin kiyilarini gezerek degerlendiriyorum, lakin deniz bitti! Şöyle ki; karadeniz ege ve akdeniz sahil seridinin tamamini gezdim, simdi ben nerelere gideyim?
ricam/sorum şu olacak:
bana toplamda gidis/dönüş 5000 km yi gecmeyecek yurtici ve mumkunse istanbul cikisli (olmasa da olur şart degil) bir guzergah/rota ciziverebilir misiniz?
bir tek sart var, mumkun oldugu kadar deniz orman göl koy şelale doğa olsun, mumkun oldugu kadar tarihi eser sur kale harabe ivir zivir olmasin..
tesekkurler simdiden..

yunanistan tarafını öneririm. trafiği trafik insanı insan en azından. inanılmaz da koylar var kafanıza uygun en az 30 yer bulursunuz uyguna konaklayacak.

  • ozdek  (02.06.19 14:15:58)
@ozdek thank you ama yurtici diye belirtmistim:)

  • alttaraf  (02.06.19 14:19:59)
yurtiçi inanın ben de tüm sahilleri gezdim ama yunanistan'ı gezdim içim açıldı. tavsiye ediyorum. istanbul'da yaşıyorsanız çıkış da kolay. hatta arabaya çadır madır da atın tecavüze uğrama korkusu olmadan tatil yaparsınız.
nasıl özledim be vizem olsa atlar giderim. ben bir vize alayım.

  • ozdek  (02.06.19 14:25:49)
kendi aracim da yok ne yazikki, kiralikla da olmuyormus, bakmistim onceden:(

  • alttaraf  (02.06.19 14:38:07)
hayattaki en büyük keyiflerinden biri araç kullanmak olan kişinin araç sahibi olmaması beni üzdü.

araç kiralamanın sadece ülkemizde biliniyor olması da ayrı.
  • ozdek  (02.06.19 14:46:14)
beni de üzüyor ama simdilik sartlar böyle, ulke de arac sahibi olmak ya da ol(a)mamak gibi benim icin agir bir dert de var diger dertler yaninda:(

  • alttaraf  (02.06.19 14:51:14)
Otobusle selanik’e gecip selanik’ten araba kiralayabilirsiniz mesela. Sonra selanik’e geri birakip otobusle donus...

Kiyi seridini gezmissiniz ama ne kadar gezdiniz? Yani elbet gitmediginiz yerler vardir bence. Ben olsam toroslarda takilirdim <3
  • kuehles blondes  (02.06.19 16:24:57)