yazılımla para kazanmak

nasıl oluyor?
bir yere girip çalışarak değil de yazılım yazıp bir şekilde kazanmaktan bahsediyorum.

Çok farklı şekillerde olabilir. Mesela bir yazılım yapıp lisans satabilirsin. Yada yazılımı bir yere yükler, kullanıcılara ucret karşılığı erişim verebilirsin. SaaS araştır.

  • vampir akrep  (02.06.19 08:07:53)
Su anda bireysel ya da kucuk yazilimci arkadas grubu olarak en cok parayi kazananlar uygulama marketlerine oyun yazanlar.

  • crown  (02.06.19 09:54:41)
bir mobil uygulama yazabilirsin. bu esasında bir yazılımdan ibaret. oturursun, insanların kullanabileceği güzel bir mobil uygulama yazıp store'lara koyarsın. kenarına vs. bi reklam çakarsın, insanlar indirir, kullanır, onlar kullandıkça da sen paranı kazanırsın.

  • metrobus yoluna kacan angus  (02.06.19 10:43:26)
20 yıldan uzun süredir yazılım işi ile uğraşan biri olarak söylüyorum, bilgisayar yazılımı geliştirerek para kazanman geçimini sağlaman mümkün değil, @crown ve @metrobus yoluna kacan angus nasıl kazanabileceğini tartışmaya kapalı şekilde açıklamış, tek yol mobil oyun ya da mobil uygulama geliştirmek ve reklam geliri ya da item satışından para kazanmak.

Web yazılımları konusunda da hala bir şansınız olabilir ama hiç denenmemiş keşfedilmemiş bir proje bulmanız gerekiyor, ama şu haliyle tutulmamış bir köşe bulmanız imkansız gibi.

Bir diğer sektör de oyun sektörü, eğer bir ekip kurabilirseniz oyun geliştirip kayda değer para kazanabilirsiniz ama oyun işi hem çok zahmetli hem de çok büyük bütçe gerektiriyor (ekibin maaşını oyunu piyasa çıkartana kadar cebinizden vermeniz gerekiyor, şirket masrafları vs. bütçeniz sağlam olmalı)
  • solo  (02.06.19 14:11:43)
arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim. oyun yazabiliyorum daha önce yazmıştım. daha çok odaklanacağım bu konuda

  • ipmus90  (02.06.19 14:46:20)
bi de oyundaki itemları fiyatlandırırken hatırlamak lazım, gelirin %90 ı oyundaki %10 top oyuncudan geliyor.

  • sttc  (02.06.19 15:11:21)