doktor arkadaslar kafayi yiyorum yardim edin

mart ayinda vucut gelistirmeye basladim. alkol problemim
vardi 80.6 kiloydum duzenli spor ve beslenme ile
71 gibi kilolara indim.

squatta 65kg 4x8 yapiyordum.
yaklasik 20 gundur spor yapmiyorum..

iki hafta once pazartesi sol kaval kemigimin ust bolumunde
garip bir hassasiyet hissetmeye basladim. ilk iki uc gun ankskyete yapsam da
cok takmadim. istahim da normaldi.

fakat gectigimiz cumartesi tartida 70.6 yi gorunce asiri panikledim

cunku bu 20 gun boyunca hic spor yapmamis ve ara ara alkol
tuketmistim. yani beklentim daha yuksek kiloydu.

bunu kafaya takinca kanser oldum korkusu beni sardi ve istahtan kesildim.
yediklerimi yerken zorla yuttum hep.

hemen pazartesi psikiyatriste gittim ve ilac yazdi
kullanmaya basladim.

dun rahatlayamamayinca ortopediste gidip simayetimi anlattim.

el muayenesi ve rontgen ile tumor belirtisi olmadigini soyledi.

ancak yine icim rahat etmedi cunku kilo alamiyorum aksine kilom eriyor sanki.

simdi kafayi pankreas kanserine taktim surekli vucudumu diiyorum,

surekli tartiya inip cikiyorum aklimi kaybetmek uzereyim.

google da surekli kanser belirtileri okuyorum.

kafayi yemek uzereyim. hastalik hastaligi mi yapiyorum yoksa bir
sorunum mu var?

surekli aglama hissi mutsuzluk, hersey bitmis hissi var.

evdekileri de mahvettim.

Bence baya sanslisin, spordan dolayi metabolizman duzene girmistir pat diye kilo aldirmiyor olabilir. Sorun senle ilgili zaten eminim 70 degil de tartida 80 ciksaydin morbit obez oldum diyecektin.

  • bugun hava gunluk gureslik  (01.06.19 18:08:16)
Doktor değilim. Google'dan hastalık belirtisi bakmayın, hepsine bir şekilde uydurursunuz belirtilerinizi.
Kas oranınızı arttırdığınız, yağı azalttığınız vs vs. için metabolizmanınız hızlanmış olabilir, bir süre daha o şekilde devam etseniz kilo da alırdınız muhtemelen.
Bu kadar çok kafaya takmanızdansa bayram tatilinden sonra bir check-up yaptırmanız mental sağlığınız için de sağlıklı olur.
Ayrıca pankreas olayında öyle bir iki kilo vermezseniz 20 gün içinde, tanıdığımız 3-4 gün içerisinde 10 kiloya yakın vermişti ki bu bile aynı hastalık için çok nitelikli bir belirti sayılmaz heralde.
Sakin olun. Psikiyatrinin verdiği ilaca devam edin ama yan etkilerine bakın o da iştah kapanması dolayısıyla kilo kaybı yaşatabilir. Ben benzer şekilde evhamlar yaşadığım sırada doktorun bana söylediği şeyi size söyleyeyim; "neyi çağırırsan o gelir, kafanı hastalıklara takarsan hasta olmaman mümkün değil."
Geçmiş olsun.
  • saridendigindekirmizidiyebagiranadam  (01.06.19 18:18:21 ~ 21:36:38)
Sadece yazdıklarınızla yorum yaparsam ciddi sağlık kaygısı tarif ediyorsunuz. Yoğun kaygıyla iştah da kesilir. Kilo verdikçe paniklersiniz, daha da kilo verirsiniz.

Eğer spor yaptığınız dönemde yeme düzeninize dikkat etmeye başladıysanız ve kısmen de olsa bunu sürdürebiliyorsanız kiloyu hemen almamanız normal. Spor ve düzenli beslenmeyle kilo verilmesinin faydası bu.

Tartıya çıkmayı ve internette dolanmayı bırakın. Psikiyatrinin ilaçlarını kullanmaya devam edin. Hemen etki etmez.

Hala devam ederse bayram tatili sonrası Dahiliyeye görünürsünüz.
  • master of ceremonies  (01.06.19 18:19:11)
Dahiliyeye gidin kilo kaybım var diye lakiiiin,
Kanserde bu kadar hızlı olmaz kilo kaybı(evet hızlı olur da hız göstergesi gibi azalmaz anlattığınız gibi.)
Sadece kilo kaybı olmaz genelde, genel durum bozukluğu ve başka belirtiler de olur. Bilmem kaç yüz milyon milyar kg kaldırıyorum diyosunuz yapmayın.
Yaşınız da gençtir diye tahmin ediyorum bir çok kanser türü için risk faktörü ileri yaştır.
Anlattıklarınız cidden de anksiyeteye uyuyor ama tabiki tanısını psikiyatrist koyabilir. Ayrıca psikiyatri ilaçları genelde hemen etki etmez bir süre düzenli kullanmanız lazım.
Geçmiş olsun.
  • Trene çelme atan adam  (01.06.19 19:57:26)
internetteki butun hastalıkların ucu kansere gidiyor zaten hahaha. kas kütleniz arttığı için vucut daha cok enerji harcıyor o yuzden kilo alamıyorsunuz. ama 1-2 ay sporsuz devam edersen o kilolar geri gelir. aynısı başıma geldi çünkü

  • Muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebilece  (01.06.19 21:51:13)
neden peki kilo verdigimi hissediyorum? onu anlayamadim

  • sahipsiz  (01.06.19 21:54:09)