Suv araç

Az önce okuduğum bir duyuruya istinaden ben de sorayım. Arabadan hiç anlamadığımı baştan belirteyim.

Şu an bmw 3.18i 2004 model kullanıyoruz.
Yaşadığımız yerde yollar bozuk ve dar. Her gün şehir içi 30 km yol yapıyoruz. Yaylaya köye giderken de rahat kulşanılacak (altını vurduk vb dertlendirmeyecek)
İki kısa kadın tarafından kullanılacak (160_150 boylar)
Sürekli 3yaşinda bir çocuğun da olacağı (güvenlik önemli)
Ne önerirsiniz???

Bütçe mevcut arac üstüne 10_15 bin daha en fazla.

Şimdiki aracımız çok güvenli ama deli gibi yakıyor. Üstelik çok geniş annem de ben de hakim olmakta zorlanıyoruz.

Teşekkürler

Mobil edit:illa suv olmasına gerek yok. Öyle denk geldi açtım başlığı.

  • balik kraker  (01.06.19 08:59:18)
Pek anlamam ama bozuk yol, ekonomik deyince aklıma hep duster gelir (ama ciddiye alma tabi benim dediğimi çünkü hiç anlamıyorum)

  • kisa  (01.06.19 09:10:02)
Suv'lar aslında şehir içi araçları ve göründüklerinin aksine bozuk çukurlu yollarda pek de konforlu değiller (premium yeni modelleri saymiyorum tabii). Çünkü yuksek olduklarından mecburen biraz gergin süspansiyonlara sahip oluyorlar. Yani öyle suv aldım patır patır çukura girerim diye düşünmeyin, hem size hem arada yazık olur.

Sizin yerinizde olsam söylendiği gibi Duster alırdım. Geniş yanak büyük lastik, ucuz, çok geniş değil ama iç hacmi büyük, bagajı kocaman, BMW ile kıyaslanmaz ama makul derecede güvenli. Zaten ortalama hızınız 30 falan olsa gerek.

Kullanıcılar kadın olmasa direkt kamyonet alın derdim. Onunla korkmadan çukura da girersiniz.
  • orient blue  (01.06.19 09:29:57)
Yollar bozuk ve dar diyorsun. Az yaksin diye Aracın motorunu küçültsek çekiş sorunu yaşarsın. SUV araç alsan onun gibi yakar zaten. Hadi onun altında yakan bir araca geçtin. Onu amorti etmesi 3 yılı bulur. 3 yıla kim öle kim kala. Ayrıca model onersek alacağın arabanın sağlam çıkması da şüpheli. sağlam araba bulmak zor.Alıştığınız şeyden vazgeçerken bunları da düşünün.

  • JackDanielSparroww  (01.06.19 09:31:12)
Nissan x-trail

Peugeot 5008

Renault kaleos

Aradığınız araçlar bunlar. 200-250 bin bandındaki. Ben en çok x-trail i beğenmiştim bayiiye gidip bindigimde. ama en havalı olanı 5008 dışarıdan bakıldığında. 2018 2. El modellere bakabilirsiniz. Çünkü hepsi 2018de yeniledi yeni kasalarını. 2019 da 2018'in makyaj hali sanırım.
  • westblack  (01.06.19 09:32:01)
Peugeot onermem fransiz direk pahali. Renault tutulmadi satarken sorun yasaman muhtemel. Nissan da sandiktir.

Discovery falan da onermem gereksiz hepsi. Toyota bakin.

Ote yandan yazdiklariniza gore az yaksin cabuk kacsin diyorsaniz duster alin. Kaza yapilacak bir yol degilse duster alin diyeyim yine de. Yoksa daima toyota.
  • baldan kaymak  (01.06.19 10:03:08)
Suzuki vitara

  • temasettin  (01.06.19 10:13:45)
Amarok aventura.

Porsche SUV motoru ve şanzımanı var ama ÖTV yok :) 1.5 milyon lira yerine 200 bin liraya 4x4 araba.

Bozuk yol vs diyorsunuz... Qashqai, Renault, Peugeot hatta Tiguan vs bunları geçin. Sırf SUV ye benziyor diye 4x2 130 beygir binek arabaya SUV parası vermeyin.
  • nop  (01.06.19 16:08:16)
Mevcut araç üstüne 10-15 bin bütçe var demiş. Milyar trilyarlık arabalar önermişler.
Sanırım sandero stepway ve duster dan başka araba uymuyor size. 4x4 olursa duster işinizi görür bence ve de yükseklik olarak. Ama konfor beklemeyin çok

  • Trene çelme atan adam  (01.06.19 16:43:22)
2 kapi 2010-2011 Suzuki Vitara.

Su anki arabadan daha kucuk, yerden yuksek alini vurmazsin, LPG taktirdin mi benzin derdi yok. fiyat olarak simdiki arabani satip ustune 10-15 koyarsan temiz bir tane alabilirsin harhalde.
  • cooperr  (04.06.19 20:29:16)