Birikim işleri.

80000 TL birikmiş param vardı. 30000 TL ile euro 30000 TL ile dolar 20000 TL ile altın aldım. İyi yaptım mı? Ayda 1500 TL biriktirebiliyorum. Bundan sonra her ay altın mı almalıyım? Enpara 80000 TL için günlük 45 TL ye faiz veriyordu. Bu heralde paranın değerini korumuyordu. Doğru mudur? Teşekkürler

En mantıklısını yapmışsın. Hepsi altında olabilirmiş, dolar euro ayrı ayrı yerine hepsi dolar yada euro olarakta kalsaymış değişen olmazmış ama çok iyi yapmışsınız.

Enpara’da faizde kalsa döviz-altın kadar getirisi olmaz, korumaz değerini yani
  • avatar is back  (30.05.19 19:21:01)
Edit: altın da olacak ilk satırda ki cümle. Aylık 1500’e gelince, paranızı uzun mu kısa vade de mi saklıyorsunuz falan bilmek lazım ona göre konuşulur ama ben olsam altına yatırırdım

  • avatar is back  (30.05.19 19:35:58)
Bol şans.

@avatar is back düzeltirken hata yapmışsınız. satırda ki "satırdaki", kısa vade de "kısa vadede" olacak.
  • new day new life  (30.05.19 20:08:16)