Çamaşır Kurutma Makinesi

Merhabalar,

Daha önce birkaç kez sorulmuş ama ekstra sorularım olacak. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kedim var, özellikle bu aylarda çok tüy döküyor. Haliyle kıyafetler nevresim vs. tamamen tüy oluyor. Tüy olması çok dert değil de tüyleri rulo ile almak çok zor geliyor. Kurutma makinesi bunları çok iyi alıyormuş anladığım kadarıyla. %100 olmasa da çok rahat ettim diyenler var.
Sorularıma gelecek olursak;

1) Dorğudan önerdeğiniz marka model var mı? Kullanıyorum beğendim diyebileceğiniz?
Bütçe: 2-3 bin arası olabilir. Çok pahalı olmasın ama almış olmak için de almak istemiyorum. Yani işini hakkıyla yapsın ve sağlam olsun.

2) Haftada 1 makine yıkarım, ayda 1 kez haftalık 2 olabilir. Bu anlamda illa A+ enerji tüketimine sahip olanı mı almak lazım yoksa B al çok fark yok mu dersiniz?

Genel bilgiler: Tek başıma yaşıyorum. Ama evladiyelik de alabilirim. Güzel makine sonuçta.

Merhaba

B enerji seviyesi genelde ısı pompası içermiyor tüketimleri iki kattan fazla. A + almalısınız. Ben arçelik kullanıyorum 3883 kt memnunum. Tüy konusunda evet faydalı üzerinde makineden çıkınca yapışık kalan hav ve üyleri alıyor. Zaten filtreyi temizleyince anlayacaksınız.
  • cizgilerebasancocuk  (28.05.19 14:03:57)
Beko D82 aldık geçen ay 2.600 TL'ye. Gayet memnunuz.
B alma, enerji tasarrufundan ziyade B tipi olanların teknolojisi farklı oluyor. Isı yoğuşmalı olanı tavsiye ediyorlar genellikle, onlar da genelde A ve üstü sınıfta.

  • cakabo  (28.05.19 14:07:52)
Elektrolüx var. Kurutucuya koymadığım bir şey yok gibi. Çamaşırları program bittiğinde bekletmeden hemen alırsanız kırıştırmıyor. Hatta tişört tarzı şeyleri kot pantolon, havlu vb. ağır çamaşırlardan ayrı kurutursanız makineden çıktığı gibi giyebiliyorsunuz.

  • zombi  (28.05.19 14:22:36)
öncelikle beş kediliyim ve yalnız yaşıyorum.

1. www.hepsiburada.com

çamaşır makinem samsung, alırken çok kararsız kaldım yine samsung alıp almamak konusunda.
çok doğru bir karar vermişim.
hiç öyle evladiyelik bir şey almaya gerek yok, çünkü çok daha düşük bir fiyata, aşırı iyi bir performans sergiliyor.
tabii ki Siemens vb. gibi markalarla karşılaştırmanın anlamı yok.
ama diğer yandan da, kedili evlerde bu tip aletler biraz yıpratılarak kullanılıyor.

eylül ayında almıştım, resmen haldır huldur kullanıyorum.
haftada 3-4 gün günde 2 ila 5 kere falan çalışıyor, yani sık kullanıyorum.

servisinden de memnun kaldım.
tüy toplama olayı gerçekten çok iyi.
ayrıca 10 kiloluk olduğu için kedili evlerde sorun olan koltuk örtüsü, battaniye falan tarzı büyük parça şeyleri de kolayca kurutmak mümkün oluyor.
mesela üç tane büyük boy koltuk örtüsünü falan atıyorum, üstünde tüy müy kalmıyor.

2. o kadarcık kullanıma fark etmez.
ben sık kullanmama rağmen makineyi aldıktan sonra elektrik faturasında bariz bir yükselme fark etmedim.
  • blatta hiberna  (28.05.19 14:32:57 ~ 14:33:52)
Ben Siemens kullanıyorum. Kışın bir yazın 3 kedim oluyor evde. Valla 4-5 yıkamada filtreyi çıkarıp temizliyorum ve dehşete kapılıyorum. Onca tüyü yutacaktık resmen...

  • SiyamkedisiZorro  (28.05.19 14:57:14)
Biz de beko'nun bir modelini almıştık geçen sene; 2000 lira civarı bir şey ödedik sanırım. Her çamaşır yıkadıgimda icat edene en sevgi dolu dileklerimi yolluyorum resmen, ozellikle kedili eve şart.

Haftada 2 3 kere çalışıyor bizde; 2 kere çamaşır yıkıyorum bir kere de koltuk örtülerini vs tüyden arındırmak için kısa programda yıkayıp kurutuyorum. Ciddi anlamda tertemiz çıkarıyor çamaşırları. Evde tuy orani azaldi.

Hemen hemen tüm çamaşırları da atıyorum kurutmaya. Bazılarını hassas ayarda kurutuyorum, hafif nemli çıkıyor ama cidden hassas olanlar için böyle yapıyorum. Geri kalanları normal kurutuyorum, şimdiye kadar bir corabim çekti sadece. Çok bekletirseniz kirisiyorlar ama kurutma makinesi biter bitmez çamaşırları çıkarırsanız atlet, ev içinde giyiyecek tişörtler, çarşaflar ve kotlar ütülenmiş gibi oluyor.

Faturaya pek bir yansıması olduğunu da düşünmüyorum. Gayet memnunuz kısacası.
  • fraise  (28.05.19 16:06:25)
merhaba,

ben 8-9 ay önce Profilo'nun KM8351CTR modelini aldım. Evimde 1 tüy yumağı kedi 1 de aşırı tüy döken cocker köpeğim var. Koltuk örtülerini misafir gelmeden önce yıkamadan atıyorum 20 dk havalandırma modunda çalıştığında mağazadan çıkmış gibi tertemiz oluyor. Makineyi alma sebebim kedi-köpek tüyünden gına gelmesiydi benimde. Kurutuma olarak da her şeyi atmayın deseler de ben her şeyi hiç ayırmadan attım, henüz herhangi bir sorun yaşamadım. alırken hoover marka ürünler fiyat nedeniyle aşırı ilgimi çekmişti ancak yorumları okuyunca vazgeçmiştim, sonra bir arkadaşım hoover'ın b enerji tüketimli modelinden tüy toplama amaçlı aldı ve hiç memnun kalmadı. onun makinesine özel bir sorun mu yoksa markanın genel sorunu mu bilemiyorum.
  • ifsitifi  (28.05.19 16:22:04)