İspanya Vizesi Hakkında

Arkadaşlar merhaba;

ispanya vizesi için basvuru yapacağım, birçok evrağı hallettim. bununla birlikte hesapta ne kadar para bulundurmam konusunda net bilgi alamadım ( netten veya kişilerden ) kimisi bulundugun gün sayısı x 50 euro diyor. kimisi ise 1500 tl yeterli diyor. doğru olan nedir ?

(02-09 agustos tarihleri arasında gideceğim )

tesekkurler..

bir haftalık kısa süreli bir vize için gün sayısı x 60 euro denmişti bana. bu durumda 480 euro üzeri göstermek iyi olur 1500 tl avrupada para değil ki.

  • nilmiye  (27.05.19 18:04:12 ~ 18:04:29)
1500 tl çok az. hatta çok iddia konuşuyorum ret vermeleri yüzde 90 filan. En az 10.000 Tl olması ve banka hesabın aktif olarak kullanılması gerekiyor.

2017 senesinde Fransa, 20.000 civarında 3 ay - multi verdi.
2018 senesinde Çek Cumhruiyeti 30.000 civarında 2 hafta - tek giriş verdi.
2019 senesinde Macarsitan 10.000 türk lirası ve 600 euro civarında 3 ay - multi verdi.
  • put it in your appropriate place  (27.05.19 18:55:36)
@put it in your appropriate place
para tek kriter değil.

2019 senesinde macaristandan 7000 tl göstererek 6 ay multi aldım.

Başlık sahibinin sorusuna gelecek olursak;
uçak biletleri önceden satın alınmış ve kalınacak yer önceden ödenmişse 5000 tl yeterli bence. bu ödemeler yapılmadıysa 6-7k civarı daha uygun olur.
  • ayin yazari  (27.05.19 19:41:10)
ucak biletini aldım. bununla birlikte otel yeri için iptal edilebilir rezervasyon yaptırdım. ayrıca aşağıdaki sitede şöyle bir açıklama var ;

Masrafların başkası tarafından karşılanması durumunda, karşılayan kişinin dilekçesi, iş evrakları ve son bir hafta içerisinde alınmış 3 aylık hareketleri gösteren imzalı ve kaşeli banka hesabı. 7 gün ve altı kalışlar için en az 589,68 euro (TL ya da dolar karşılığı olabilir) 7 günün üzerinde kalınan her gün için ek olarak 65,52 euro eklenmelidir.

turkey.blsspainvisa.com
  • sislerrr  (27.05.19 20:24:42 ~ 20:46:53)