uno kahvaltilik ne kadar kahvaltilik?

uno'nun yeni cikardigi bi ekmek var, kahvalti icin tek basina yemelik gibi, bu sekil: eksiup.com

besin degerleri su sekilde: eksiup.com

kahvalti icin her sabah 2 tane (100gr) yemek nasil fikir? normalde de pogacayla falan gecistiriyorum gerci. 2 pogaca ile 2 adet bu ekmegin fiyati ayni, 3-4tl. yanina belki 1-2 haslama yumurta keyfi. pogaca duz hamur, bunda en azindan bilmemne tohumu falan var bisuru. ne dersiniz nasi tercih

istanbuldaysan halk ekmekğin altın ekmek diye bir ürünü var. onu tavsiye ederim aynı amaçla.
www.ihe.istanbul

  • sutlu nescafe  (25.05.19 23:17:25)
ankara'daysan da halk ekmek'in şampiyon ekmek diye ürünü var aynı amaçlı.

www.ankarahalkekmek.com

poğaçanın hacminin yarısı yağ. üstelik kötü ve endüstriyel bir yağ. bu ekmekler de hamur işi, neticede gluten, karbonhidrati işlenmiş un vs. ama poğaçadan daha iyi bir alternatif bence. öyle vıcık vıcık kötü yağlar içermiyor. varsa da az bir yağ vardır.
  • kibritsuyu  (25.05.19 23:34:18 ~ 23:36:51)
Oha ekmekte seker karbonhidrat falan girla. Bunu almayin, mis gibi halk ekmek veya markette tam bugday veya tam cavdar olan ekmeklerden alin

  • bradshaw  (26.05.19 08:48:35)
@bradshaw, icinde kuru meyve var ondan kaynaklidir diye dusunuyordum, o acidan sorun etmemistim ben :/ duz ekmek aramiyorum ben, yani kahvaltilik ekmek aramiyorum tam olarak; kahvalti yerine (kahvalti etmemek veya pogaca/simit'ten ziyade) yiyecegim bisiler ariyorum

  • hjarteblod  (26.05.19 09:08:32 ~ 09:09:19)
en iyisi yulaf yemek. kaşık kaşık

  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (26.05.19 10:11:40)
uno ekmeklerini tüketmemek gerekiyor bence. içinde kuru üzüm falan olmayan ekmeklerinde de şekerden bir sürü raf ömrü uzatan maddeye her şey var, bi ben eksiğim.

poğaça zaten yemeyin bu arada. besin değeri bişe yok. güvendiğiniz bir fırından tahıllı ekmek alın içine de peynir domates zeytin koyup yiyin.
  • muslugubozukhayrat  (27.05.19 15:29:36)