Peeling ve kişisel bakım

Merhaba.

Bu zamana kadar karanlıkta bırakılmış sıradan bir Türk erkeği olmamdan ileri gelen peeling ve kişisel bakım hakkındaki bilgi eksiklerimi gidermek amacıyla sizlere danışmaya geldim.

* Peeling yapıyor musunuz? Bunun için hangi ürünü kullanıyorsunuz? Bahsedildiği kadar faydalı mı?

- Nemlendirici kullanmak, yüz yıkamak vb. devamlı yaptığınız uygulamalar nelerdir?

İnternette, özellikle youtube'da oluşan bilgi ve reklam kirliliğinden dolayı burada daha samimi cevap alabileceğimi düşündüm. Teşekkürler

turkiye'de yasamiyorum o yuzden hangi urunler var bilmiyorum. peeling dediginden kastin garnier falan tarzi markette satilan urunlerse cevap hayir.

her aksam (veya her sabah banyo yaparken, ama aksam daha makbul) yuz yikamak gerekli.

onun disinda yilda 6-8 ay (veya tamaminda) gunes kremi kullanmalisin. cilt bakiminin %80'i gunesin kotu etkilerinden kacinmaktir.
  • hot potato  (21.05.19 19:38:39)
Benim çok bakım rutinim yok ama yine de yazmak istedim. Yüzüm aşırı yağlı olduğu için kil tabanlı maskeler çok uygun oluyor yüzüme. Yüz yıkama jelleri çok uygun olmuyor ama yine de kullanmayı çok seviyorum. Peeling olarak soyulabilen maskeler özellikle burun bölgesi için çok uygun oluyor. Ama öteki türlü sakallara falan bulaşınca soyması çok zor oluyor. Yanak, burun ve alın için kullanıyorum ben. Cilt tipinizi, amacınızı vs. belirtirseniz yardımcı olabilirim özelden falan. (Evde kozmetik ürünleri yaptığım için bilgim var.)

  • Sphynxinator  (21.05.19 19:51:50)
Ordinary vampir peelingi yapıyorum. Sorunlu bir cildim yok, ama eski izleri yok ediyor yavaş yavaş, farkı görüyorum. ( 30% + BHA 2% Peeling Solution)

Yüzümü iki kez, çok basit bir sabun ile yıkıyorum. Çok kurutmuyor, yumuşacık yapıyor. Akşam da Cattier'in alkolsuz tonigini kullanıyorum.

Bu iki ürünü ve Ordinary ürünleri genel olarak tavsiye ederim.
  • buf-e kür  (21.05.19 19:59:55)
Benim de cildim yağlı ve yumuşak. Arada sabunla yıkıyorum. Genellikle tıraşlı olduğum için yüz maskesi vb uygulamam kolay olacaktır. Yüzümde epey siyah nokta ve küçük sivilcemsi çıkıntılar var.

Arkadaşın bahsettiği hazır ürünler ile ev yapımları arasındaki farkları bilemiyorum ama başlangıçta hazır bir ürünü denemek daha kolay geliyor. Nemlendirici de kullanmam lazım sanırım
  • Novice  (21.05.19 23:43:05)
Şimdi baktım da ordinary epey pahalı bir ürün galiba. 50 - 80 TL bandını aşmayacak bir ürün önerisi olan var mı?

  • Novice  (21.05.19 23:44:39)
çok kuru ciltliyim. peeling her hafta 1 kez yapardım, bazen 2 kez. yüzüm hep soyulurdu ama salak gibi anlamıyordum peelingden kaynaklandığını çünkü gittiğim dermatolog bile peeling veriyordu. son birkaç aydır peeling yapmıyorum ve cildim toparladı resmen.

  • deartheodosia  (22.05.19 00:10:27)
@Novice, bahsettigim urunu 6 ay kullaniyorsunuz. Sadece haftada bir, hatta on gunde bir bu peelingi uygulayin. O kadar guclu bir sey ki, yetiyor.

Marketlerde satilan urunler hicbir fark yaratmiyor, cildi biraz tahris etmek disinda. Ne izler gider, ne sikilasma yasanir uzun vadede gozeneklerde. Bu urun yavas yavas soyuyor ilk birkac hafta cildin sorunlu kisimlarini. Eger prof. cilt bakimina gidemiyorsaniz, bu tip urunler cok iyi alternatif.

Dolar-Euro fazlasiyla deger kazandigindan sanirim o fiyatlarda Türkiye´de. Yine de kesinlikle deger.
  • buf-e kür  (23.05.19 04:38:34)