şarjlı vidalama seti

ne önerirsiniz? iyiye yakın bir şey almak istiyorum. baya işime yarayacak çünkü. ne almalı?

bosch de walt makita canavar gibi ama pahalı(profesyoneller için). Diğerleri günlük kolay kullanım için kısa ömürlü aletler, ben arası olan ürüne pek denk gelmedim. Bende iyi markalı bir tane var ve işin düştüğünde gerçekten sonuç alıyorsun.

  • jenasinans  (21.05.19 12:47:00 ~ 14:04:03)
einhell iyi bir FP ürünnü
li-ion pillilerden bakın tabi

  • kisa  (21.05.19 12:47:02)
bu işin zirvesi dewalttır fakat fiyatları haliyle çok çok pahalı.

ama yine eğer aradığın fiyat aralığında bosch, black & decker, makita falan varsa dewalt olanı tercih et.

unutmadan sahteleri oldukça bol bu ürünlerin ve iyi bir şarjlı vida/matkap 1500 liradan başlar ortalama

ve özellikle berlitilmediği sürece pilsiz satıldığını da unutma.

tabi şu ufacık pili değişmeyen modellerden bahsetmiyorum.

mekanik işlerde kullanacaksan eğer araba parçası söküp takma daha farklı darbeli torklu modeller var, gemide makita kullanmıştım inanılmaz başarılıydı tabi 2 hız seçeneği vardı, delmek, vidalamak amaçlı değilde torklu ağır lokma gibi düşün.

ben bosch profesyonel serisi matkap kullanıyorum 250 liraya almıştım, şarjlı aletlerin gücü düşük oluyor ve pili istenmeyen zamanda bitiyor ayrıca pillerin ölme ihtimali var ve pilleri de aşırı pahalı

belki bu yönden bakıp benim gibi ev içinde kullanacaksan, masraf yapmak istemezsin.
  • Fodera  (21.05.19 13:02:13 ~ 13:07:02)
matkap konusunda makita ile boschun şöyle bir farkı vardır her zaman için.

boshun matkapları büyük ve ağır olur buna nazaran motorları güçlüdür

makitanın ürünleri ufak ve hafif olur gücü de boshlara göre azdır.

mesela her gün iskele tepesinde çalışıp binlerce vida atan birisine bosch verirsen adam çalışamaz ve sana söver.

matkapların tetikleri de hıza duyarlı az basınca yavaş dönüyor hızlı basınca hızlı araba gazı gibi düşün.

darbeli de alırsan eğer hem duvar, hem metal, hem ahşap delersin ve hepsine vida da atabilirsin

akıllı vida kullanırsan duvara da delik delip dübel takmadan vida atabilirsin(buldeks)

ahşap vidaları zaten oldukça sivri olduğu için çoğu zaman delik delmene gerek kalmaz

metal içinse akıllı vidalar var.
  • Fodera  (21.05.19 13:12:47 ~ 13:14:48)
son olarak set dediğinden şunu anladım ve uyarayım istedim

eğer içinden vidalamak için uçlar, dübeller, duvar, metal ve ahşap matkapları gibi şeyler varsa bu şekilde set yapmışlarsa alma kazıklanırsın.

st1.myideasoft.com

fiyatı uygun bile olsa kullanacağın kaç çeşit malzeme olacak ki?

20 çeşit bits ucu var. benim işime yarayan 4 tane, kalın yıldız, ince yıldız, kalın düz, ince düz tornavida.

matkap ucu dersen, nalburlarda çok uyguna tek tek hangisi lazımsa alırsın zaten.

metal için uç olduktan sonra duvar hariş herşeyi delebiiliyorsun, ağaç, plastik, sunta ıvır zıvır

duvar uçlarında da 7 lik ve 8 lik işimi çözüyor.

12 liraya aldım 8 lik tek bosch uç 300 delik deldim duvara hala bir problemi yok.

dübel falan dersen 100 lü paketi 3 lira 4 lira

vida dersen 100 lü paketi 4 lira 5 lira. boyutuna göre değişiyor.

ha nalbura gidersen eğer çok şart değilse hiç bir vidanın/civatanın paslanmazını alma.

3.5mm çapı olan 3.5cm uzunluğu olan vidanın 100 tanesi 5 lira iken

aynısını paslanmaz alırsan en az 50 lira verirsin.
  • Fodera  (21.05.19 13:21:24 ~ 13:23:49)
İşyerinde Bosch'un aşağıdakine yakın bir modelini kullanıyoruz at gibi makina, bin üstüne vur kırbacı. Normal matkaplar paramparça oldu 3.ye servise gidiyorlar, bunu delik delmek için de kullandılar, kanırta kanırta taşlama yapmak için de kullandılar, ne mandreninde ne kendisinde tık yok, hala çatır çatır çalışıyor cihaz.

Alacaksan böyle bir şey al ömürlük olsun. Fabrikada bozamadılarsa bir ev kullanıcısının bozması imkansız.

www.hepsiburada.com

edit : darbeli, vidalamada tork ayarı var, çok kullanışlı, bileğini çevirip sakatlama riskini ortadan kaldırıyorsun
  • kimlanbu  (21.05.19 13:59:17 ~ 14:00:29)