Vespa için kask tavsiye

Vespa için kask tavsiyesi isteyeceğim arkadaşlar. Motora göre kask tavsiyesi olmaz tabii. Kastettiğim Vespa'ya estetik açıdan uygun tavsiyeler. Kendi kaskları çok şık ancak açık kask olduğu için elim gitmiyor. Kapalı kasklar da fazla agresif görünüyor. Ne yapsam bilemedim.

Deneyerek alma şansım var mı acaba? Mağaza tavsiyelerine de açığım (İzmir).

Her ne kadar koruma açısından açık kasktan pek bir farkı olmasa da Shark Raw modelleri var: www.google.com

Çene açılır kasklar düşünülebilir (Schuberth ve Shoei'de var bildiğim kadarıyla).
  • gonion  (21.05.19 13:41:56)
a style!içine kep giy ne demek istediğimi anlayacaksın.

  • natallica  (21.05.19 13:44:19)
kask alirken magazada deneyeceksiniz zaten, denemeden olmaz. gorevli yardimci olur ama temel yontem kaski taktiginizda ellerinizle kaskin iki yanindan tutup saga sola oynatmaya calismak. kafa kaskin icinde oynuyorsa buyuk demektir. suratinizi biraz sikacak ama cok da degil. kaskin icindeki tekstil zamanla yumusar ve bir bolluk olusur ayrica.

Izmir sicak memleket. kaskin icindeki tekstil parcalarin kolayca cikarilip yikanabiliyor olmasi gerekir. balaklava da almanizi oneririm.

shoei, aria, Schuberth gibi iyi markalara yonelin.

acik kaska elinizin gitmemesi iyi olmus. kapali kasklar agresif gorunmuyor aslinda. ustunde kopekbaligi deseni olsa neyse ama duz beyaz bir kapali kask hic agresif degil. gorunurlugu olur, her motorla da uyar.
  • jimicik  (21.05.19 14:06:21)
Teşekkürler. Gidip bakayım bari. Söyle mat renkli, desensiz bişi olsa...

İzmir'de tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı acaba?
  • orient blue  (21.05.19 17:03:27)
kültür parkın yan sırasında sıralı dükkanlar vardı moto aksesuar işi yapan.hatta ordan bi kaç parça bişeyler almıştım ama cad. sok. hatırlamıyorum.genç biri vardı kedisi vardı dükkanda,güleryüzlü işi bilen biri.

  • natallica  (21.05.19 17:18:34)