yaya geçidi

burada geçiş üstünlüğü yayanın değil mi? okulun içinde yaya geçidi var hiçbir araç yol vermiyor. bugün geçiyordum hatta bilerek yavaş yürüdüm biri korna çaldı. yayanın geçiş üstünlüğü yok mu? ben mi yanlış biliyorum? yanlış bilmiyorsam bir daha korna çalarlarsa sövücem.

diğer taraftan bunun yerine kırmızı ışık koymak daha mantıklı değil mi? çünkü birincisi hiçbir araç durmuyor ikincisi yayaların sık geçtiği bir yer doğal olarak araçların akışı sürekli aksar. işlevsel de değil yani.

turkiye icin gecerli degil o yaya ustunlugu, o yuzden aman diyim nasilsa ustunluk benim diyerek hemen atlama yaya yoluna, deli gibi yaya bicen videolar gorduk yakin zamanlarda,

  • exlibris  (21.05.19 11:23:14)
valla polis kadar işe yaramaz bir grup yok şu ülkede. şikayet işe yaramaz gibi. bir de nasıl kanıtlıcam bilmiyorum. herkes geçiyor ayrıca. 100den fazla araç geçiyor. arada istisnalar yol veriyor.

  • hknty  (21.05.19 11:37:54)
bu ülkede, özellikle istanbulda böyle kurallar geçerli değil.
özellikle bir motosiklet sürücüsü olarak, diğer araçların trafikte yaptıklarını görünce çıldırmamak değil.

işe yarasa, kafama kamera takıp tek tek şikayet edeceğim ama yok yani işe yaramıyor. emniyet şeridinden 2km boyunca giden adamın önüne geçtim ve durdurdum polisin yanında, ben suçlu oldum. sanane emniyet şeridinden gidiyorsa diye çıkıştı.

sen sağına soluna bak, yaya geçidi falan yalan hepsi. ab üyeliği zamanı çizdiler ettiler heryere. bu davarlara fazla öyle şeyler.
  • liriamer  (21.05.19 12:14:33)
Türkiye’de kanuni olarak hakkın olsa da orman kanunları geçerlidir ölürsen öldüğünle kalırsın. Çok yakın arkadaşım öldü araba çarptı maalesef ceza bile almadı adam. Avrupa gibi dikkatli değil insanlar anana babana yazık ağlar dururlar arkandan. Cimer falan bas her türlü şikayeti ilgilenirler yalandan da olsa

  • Boris  (21.05.19 12:19:43)
@lara kampüsün içinde. güvenlik falan da var 5 metre ötede. her gün yüzlerde araç geçiyor hiçbiri durmuyor. yani kabul edilmiş bir şey gibi şikayet etsem de işe yaramaz gibi.

  • hknty  (21.05.19 12:21:59)
kampüs içinde yaya geçidi kuralına uyma şehir genelinden daha iyi olur aslında; anadolu üniversitesi'nin kampüsünde özellikle tabelalar var, geçitlerde yayalara öncelik verin diye, hatta şikayet hattı da var. öğreneceğiz bu kuralı ama maalesef biraz zaman alacak gibi. o zamana kadar yaya olarak tedbirli olmakta fayda var. ben yaya geçidinde bekliyorum, durursa teşekkür edip hızlıca geçiyorum. araba sürerken de geçitte bekleyen veya geçecek gibi olan biri görürsem duruyorum.

trafik lambası hem yaya hem de sürücü için verimsiz olabilir.
  • panamera  (21.05.19 12:52:20)
Abi sen ne diyosun?! Artık bu embesil ehliyeti mahalle bakkalindan almış sürücüler yayalara "yeşil ışık" yanıyorken üstüne sürüp yol vermiyor. Civisi çıktı bu ülkenin.

  • superfluid  (21.05.19 13:16:51)
Bence Okul yönetimini şikayet et dikkat edilmiyor diye bimer Cimer falan. Kaldı ki yaya yolu olmasa bile ışık falan yoksa senin hakkın geçmek. Tabi iyice 3. Dünya olduğumuz gerçeğini gözardı ediyorum.

  • olutaklidi  (21.05.19 14:24:11)