eczacılar ne işe yarıyor?

doktorun yazdığı ilacı raftan alıp bana vermekten başka ne işe yarıyor bunlar? günlük dozu da doktor yazıyor zaten. ilaç etkileşimleri, farmokinetik ya da her türlü farmotik sorularınızı yanıtlayamayacak kadar da bilgisiz çoğu. cidden ne işe yarıyorlar anlatın da bilelim.

Bazı solüsyon ve karışımları hazırlama ve basit işlerde tavsiyede bulunma gibi fonksiyonları var
Misal hiç bi ilacın geçirmediği rahatsızlığımı basit bi karışım ile bi eczacı çözdü çok çok çok minnettarım

  • photo85  (19.05.19 13:39:39)
Eczacılığın kağıt üstündeki tanımına uygun bir eğitim ve iş standardı olmadığı için birçoğu eczane çalışanının işini yapmak zorunda kalıyor. Halbuki bir ilacı üretmek, test etmek ve patentini almak gibi görev tanımları var. Reçetemize yazılan her ilacın altında imzaları var ama hepsi bunu yapamıyor. Bence bir de kendisine sorun, derdini kendisi daha iyi anlatır.

  • desdenova34  (19.05.19 13:44:29)
doktorların %80'i sen sana uygun ilacı veriyor mu zannediyorsun? ilaç firmalarının mümessilleri gelip "hocam ağrı kesicilerde bizim kampanyamız var. 2000 kişiye yazın ilacı bodrumda 3 gece 4 gün lüks otel tatili var" diyorlar. bu işler böyle eczacılarda ona göre hareket etmek zorunda kalıyor. ilaç konusunda iyi bir eczacı her zaman doktordan iyidir

  • avatar is back  (19.05.19 13:55:51)
turkiye gibi, saglikta dunya lideri oldugunu sanan, ama gercekte yerlerde olan 3. sinif dunya ulkelerinde kalkip devlet hastanelerinde surunecegine guvendigin semt eczacisina gidip suram agriyor dediginde daha kolay sonuca ulasiyorsun.

riskli diyebilirsiniz; ama benim kastettigim soft rahatsizliklar. onlar icin devlet hastanesine gitsen bile 3 dk'da bir hasta bakan asistanlarin 3-5 sorusuyla ilac yazdirip eve donuyorsun. ayni seyi yapacaksa evimin dibindeki eczaciya giderim. bekledigin sira, cektigin tripler vs.. de cabasi.
  • mayeskuel  (19.05.19 14:02:22 ~ 14:03:04)
@avatar is back
Bir ben göremedim şu kıyakçı mümessilleri anasını satayım. Bizimkiler bir kalem veriyor. Ben Türkiye'de çalışmıyorum herhalde.

  • Trene çelme atan adam  (19.05.19 21:37:36)
@avatar is back, bu nasıl bir doktor kompleksi ya. kalp krizi geçirdiğinde falan da eczacı kurtarıyor, ameliyatlarını eczacı yapıyor di mi? bunu eczacıları küçümsemek için söylemiyorum. herkesin iş tanımı, işinin zorluğu farklıdır ama doktorları itibarsızlaştırmak da çok saçma ve zararlı. sizin gibi tipler yüzünden ülkede hiçbir mesleğe, hiçbir işe saygı kalmadı. öğretmen tatil yapıyor, doktor eczacıdan kötü, mühendis hiçbir şey bilmiyor... bi' siz akıllısınız, geri kalan herkes boş insan di mi?

  • der meister  (19.05.19 22:00:27)