İş kurmak

10.000 tl 24 ay vadeli kredi çekerek iş kurmayı düşünüyorum. Üniversite öğrencisiyim seneye okuldan mezun oluyorum. Kurduğum işi tam 15 ay yapacağım. Kurulum maliyetim 2000 tl Aylık masrafım kira dahil vergiler muhasebe dahil 875 tl artı ilk 3 ay 700 tl sonrası 875 artı 900 tl olacak şekilde 540 tl kredi geri ödemesi olacak iş bitse dahi kredi ödemem durmayacak kendimi en kötü şartta dahil bir işe girer batsam dahi en kötü bir işe girer çalışır öderim borçlarımı şeklinde düşünüyorum. İşimi tutturursam yılda 75 bin tl kazanç öngörüyorum. Sizin fikirleriniz ne ?

iş nedir bilemiyoruz tabii ama verdiğin rakamlar doğruysa risk almaya değer ve batsan bile rahatça ödersin kredini, 10 bin bişey değil.

  • veritaslibertas  (19.05.19 00:16:05)
Öğrenciye kredi vermezler

  • gonulcelen87  (19.05.19 00:49:53)
10k'ya ne iş kurulur? Lokmacı mı?

  • prizmatik  (19.05.19 01:15:25)
10 bin liraya kurulan iş yılda 75 bin lira getirmez.

  • tabirimekruh  (19.05.19 01:18:29)
Uyuşturucu işi değilse girin. Kredi ne diye çekiyorsunuz ki kurulum maliyetinizi toparlasanız 12'inci ayın sonunda 75 bin toplu olarak kazanç değilse zaten aylık kazanç ortalamanız 6250 tl. Muhasebe hemen gırtlağınıza çökmez merak etmeyin, kaybedeceğiniz 2 bin tl'ye sayıp dalın. Ticaret iyidir

  • synax  (19.05.19 01:18:54)
böyle diyip aylarca kuru ekmeğe talim olan, giydiği donu bile satmak zorunda kalan çok genç gördüm. yol yakınken bu büyük riskten vazgeç delikanlı.

  • hocam  (19.05.19 10:15:47)
100 bin, 1 milyon değil ya bu. Risk al dene. Kaybedersen de birçok şey öğrenirsin. Kredi çekmek yerine yatırmcı da bulabilirsin işine.

  • erty_ksk  (19.05.19 12:44:38)
kredisiz halledebiliyorsanız kredisiz halledin, üzerinizde kredi ödeme stresi olmaz daha rahat çalışırsınız.

bunun harici 10 bin liraya, neden aylık 6 bin kazanmayı yadırgayanları anlayamıyorum. bilgisi olan bir yazılımcı, motion design vs bilen adamın sermayesi bir tane sağlam laptop.

alırsın 10 bine bi macbook pro, bilgin varsa bi işe girersin alırsın 5-6 bin.
  • tamamhosdiyonda  (19.05.19 14:42:01)
üniversite yıllarımda hostel kurma deneyimim olmustu. ve kazanmıştık da. konaklama üzerine bir şey kurma hedefim hala vardır. riski almanızı destekliyorum. ama hesap kitap yapın. lokasyona göre, müşteri kitlenize göre hesabınızı kitabınızı ve analizini cook iyi yapın. öyle yola çıkın. başarınız bol olsun. denemeden başarıp başaramayacağınız bilemezsiniz. 10.000 de evet bir şekilden ödenebilir bir rakam.

  • picassoishere  (19.05.19 23:17:47)