Sahibinden verilen evin emlakçıya geçmesi

Emlakçı herhangi bir ev portföye eklemek istiyorsa ev sahibine ne gibi argümanlar sunabilir?

Müşterim hazır sizin eve çok uygun.

  • hayatbirfilm_basroldesensin  (16.05.19 18:20:44)
Bölge uzmanıyım. (gerçek-satılabilir)Fiyatları iyi biliyorum.Size kendimi tanıtmak ve evi görmek istiyorum. Akşam 6-7 arası uygunum, sizce de uygunsa uğramak isterim. :)

  • Godless  (16.05.19 18:27:26)
Siz çalışyorsunuz, gündüz ulaşılabilir değilsiniz / ulaşılmak istemezsiniz, ben 7/24 ilgilenirim. İşim bu.

Abuk sabuk tipler arar (diğer emlakçılar dair) sizin asabınız bozulmasın ben göğüslerim.
  • burfak  (16.05.19 21:20:17)
Ben satarım diyorsanız…

Bir mülkün satılışı göründüğünden daha zordur. Zaman ayırmak, arandığınızda bulunabilmek, özel eğitim, derinlemesine pazar bilgisi vb. gerektirir.

Bir profesyonel olarak, mülkünüzü kendi başınıza satma kararı verirken göz önünde tutmanız gereken en önemli faktörlerin bazıları hakkında sizi uyarmayı görev bilirim.

*Evinize gelen yabancılara çok dikkat edin, hırsız da olabilir, katil de…
*Fiyat araştırmanızı iyi yapın, yüksek fiyatta iseniz herkes satar siz bakarsınız…
*Emlakçılar sahibinden ilanların peşini bırakmaz, gece belli saatlerde telefonunuzu kapatın…
*Sabahları telefon sesi ile uyanmaya hazırlanın…
*İşinizden izin alın, toplantılarınızı erteleyin, bu iş çok vaktinizi alabilir…
*Her türlü internet sayfasını bulun ve gayrimenkulünüzü girin, müşteri nereden gelir belli olmaz…
*Çok sevdiğiniz gayrimenkulünüzü kötüleyecek müşterilere hazırlıklı olun, bazen çok moral bozucu olabilir…
*Afiş asarken dikkat edin, düşmeyin…
*El ilanları bastırın, devir müşteriye doğrudan ulaşma devri…
*Her türlü ilan-reklam çalışması için bir bütçe hazırlayın…
*Gayrimenkulünüzün dillenmesine hazırlıklı olun, bir hafta, on gün içinde, iyi yanları değil, her türlü defosu piyasa da konuşulur hale gelecek…
*Müşteri takibi için çok iyi not tutun, tekrar dönmeniz gerekecek neden geri aramadıkları ile ilgili olarak…
* Boş dairenizin anahtarını güvenlik görevlisi veya kapıcıya bıraktıysanız, hangi düzeyde dairenizi pazarlayabileceğini bir kez daha düşünün…
*Ben profesyonel fotoğraf çektirip mülkünüzü layık olduğu şekilde birden fazla ilan sitesine gireceğim.
*Siz sadece kendiniz çalışacaksınız ama ben x şehrindeki tüm emlakçılara portföyü tanıtacak çalışmalar yaparak onların da bizim için çalışmasını sağlayacak network'e sahibim.
*Hali hazırda mülkünüzü hemen tanıtmaya başlayacak datalara sahibim.

Bol Şanslar
  • jugador  (17.05.19 10:32:50)