İnsanların böyle düşünmesi normal mi sizce de?

Bir arkadaşımızın kardeşi sağlıksal sebeplerinden ötürü (mesleği beden gücü isteyen bir meslek) okuduğu bölümle alakalı işlerde çalışamıyor. Eğer ki kendi mesleğini icra etmeye devam ederse, 5-10 sene sonra hastalığı daha da nüksedecek ve hayat koşulları kendi için daha da zorlaşacak. Bizde bu kardeşimize daha rahat edebileceği, masa başı bir iş bakıyoruz. Bugün muhabbet ortamında kendi mesleğiyle alakalı bir açık pozisyon olduğu bilgisi geldi. Telefonla arayıp çağırdık. Açık pozisyonu tanıdık vasıtasıyla bulan arkadaşımız ve diğer bir kaç kişi ise ısrarla "iş beğenmiyor" durumuna getirdi. Ben ve diğer arkadaşım bu durumu böyle değerlendirmiyorken onların bu tavrı insanların günümüz dünyasında acımasız olduğu gerçeğiyle bir kez daha yüzleştim. Sıkıntıyı yaşayan kardeşimizde hepimizi çok sever sayar. Bizim arkadaş grubunun arasında büyüdüğünden dolayı kimseyi tersliyemiyor da.

Tüm bu konuyla ilgili sizlerin düşüncelerini merak ettim. Arkadaşların düşüncesi mi doğru olanı, yoksa bizimkisi mi? Şimdiden herkese teşekkürler.

kendi mesleğini yapamıyor demişsiniz. sonra kendi mesleği ile ilgili açık pozisyona çağırmışsınız. e bu işi de kabul edemeyeceği açıkken teklif edip adamı reddetmek durumunda bırakmak saçma geldi.

ha borç harç içinde yüzüyodur, sırtınızdan geçiniyodur o zaman saçma. girip 1 yıl da çalışabilir.
  • elorelia  (16.05.19 17:39:33)
şu an memlekette acaip bir işsizlik var. öncelikle bu elde var bir. ikincisi ise türkiye'de bir masa başı işte çalışma hastalığı var. herkes masabaşı iş istiyor ama 80 milyonluk ülkede elbet bu mümkün değil ve tarımın, üretimin bitmesinin bir sebebi biraz da bu. her neyse karmaşık mevzular.

şimdi böyle bir ortamda ilgili referanslar sizin arkadaşa iş bulup da olumsuz yanıt alınca, kendilerince "beğendiremeyince" biraz alınmış olabilirler. eğer tepkilerini abartmıyorlarsa bence normal kabul edilebilir.

arkadaşınızın hastalığı sonradan mı nüksetti? inşallah o bölümü hastalığını bile bile okumamıştır.
  • rosencruz  (16.05.19 17:42:53)
Bizde aynısını dedik arkadaşa, çocuğu çağırmayalım çocuk bu işi yapamaz istese de diye. Ama nafile dinletemedik. Çocukta doğal olarak reddetti. Kendi halinde, ailesi dışında kimseye yük olduğu yok. Yani bizden bir kuruş yardım almadığı gibi arada bizim vermek istediğimiz parayı da almıyor zaten. @elorelia

  • ulukayin  (16.05.19 18:45:14)
Aslında sözlerle ve hâl hareketlerle çocuğu baya baya rencide ettiler desem yalan olmaz. Masa başı iş mevzusu keyfilikten değil, sağlıksal bir durum. İltihaplı romatizma hastası ilgili kişi. Sonradan ortaya çıktı bu hastalık. Yoksa kim bile bile lades der ki? @rosencruz

  • ulukayin  (16.05.19 18:47:48)