purina cat chow kedi maması kullanan var mı?

4 yaşındaki kedime doğduğundan beri veteriner tavsiyesiyle brit care mama kullanıyoruz. yavru kedi için olanlarla başladık sonrasında da kısırlaştırıp kısır kedi maması olanını alıyorum. artık hep aynı mamayı yemekten sıkılmış gibi, koklayıp iki tıkırdatıp gidiyor. kilo vermeye de başladı. yakın zamanda hastalık geçirdi, çok şükür şimdi iyi fakat iştahı eskisi gibi değil. farklı bir mama denemek istiyorum. biraz araştırdım yorumları iyi olanlar arasında purinanın cat chow diye bir mamasını buldum. aranızda kullananlar varsa yorumlarını duymak isterim.

brit care genel olarak iyi bir mama olsa da çok tüy döktürüyor bir de bizim kıza. aynı markanın farklı aromasını denemek yerine marka değiştirmek istememin esas sebebi o. çok uçuk fiyatlı mamalar için bütçem uygun değil ne yazık ki ancak kilosu 30 lirayı geçmeyecek şekilde kısır kedilerinize verdiğiniz ve tüy dökülmesi yaşatmayan, iştahla yedikleri mama tavsiyelerinizi de seve seve alabilirim.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler, sevgiler...

cat chow çok çok kötü bir mama. ilk içeriği de tahıl sanıyorum. purina one bir tık daha iyidir.

brit care nasıl 30 tl altı oldu anlamadım, brit premium kullanmış olabilir misiniz?
matisse öneriyorlar, fiyatı o civarda ya da bi tık üstünde olmalı. normalde proplan nd advance sanabelle gibi mamalar önerirdim ama bunlar bütçenizi aşıyor.
  • slow like honey  (16.05.19 15:41:35)
yok brit care 30 tl üstü zaten ama ortalama 33 34 tl civarına geliyor kilosu indirim zamanları. marka değiştirmişken biraz daha ekonomik seçenekler de araştırayım diyerek 30 tl altı dedim.

matisse çok gördüm fakat araştırmadım ona da bir bakayım.
  • kakamelsokoban  (16.05.19 15:52:56)
imkan varsa proplan alabilirsin. bizimki nefessiz yutuyor light olanını :)

  • theseachange  (16.05.19 16:04:21)
ben kullanıyorum epeydir. bir kaç aydır zayıfladı ama mamayı epeydir kullandığı için mamaya yormuyorum. kan testi de yapıldı. bişi çıkmadı.

  • hushhush  (16.05.19 17:20:29)
Bizimkinin hem tüy sağlığına iyi gelen hem de iştahla yediği mamalar nd düşük tahıllı mamalar. Eğer 5-10 kiloluklardan alırsanız fiyatı da nispeten makul oluyor, 33-35 lira arasında değişiyor kilosu, bütçenizi biraz esnetme olanağı varsa denemenizi tavsiye ederim. Bu arada biz hep n11deki petshoplardan aldık hiçbirinde de sorun yaşamadık.

  • saridendigindekirmizidiyebagiranadam  (16.05.19 18:25:44)