Istanbul'da gezmek için nerede kalmali?

Selamlar
Esimle tatil icin Turkiye'ye geliyoruz ve istanbulda 4 gece kalmayi planliyoruz. bizim bu geziyi en az toplu tasima/en fazla tarihi yer görme olarak planlamamiz icin hangi ilcede kalmamiz lazim?

(bkz: eminönü)
(bkz: sirkeci)

vapur, tranvay, marmaray hepsi var, ayrıca istanbulun merkezi
  • xdenizx  (16.05.19 14:01:27 ~ 14:02:14)
ben üç yıl önce benzer bi şey yapınca beşiktaş'ın tam göbeğinde bi hostelde kalmıştım. Ulaşım baya kolay olmuştu. Eğer hostelde kalırız diyorsan Puffin Hostel'di adı.

Kadıköye geçerken kullandığım vapuru saymazsak sadece bi kere otobüse bindim gezide, o da Sultanahmet civarına gitmek içindi. Sonra ordan yürümeye başlayıp taksim yapıp sonra da Beşiktaş'a yürümüştüm bir gün boyunca tüm tarihi yarımadayı gezerek. Başka bir günümü de Dolmabahçe'den başlayıp Bebek civarını yürümekle geçirmiştim. O yüzden lokasyon olarak Beşiktaş tavsiyemdir.
  • nundu  (16.05.19 14:07:59)
Nefret etsem de Talimhane'de kalın. Ya da Galata taraflarında.

  • lcha  (16.05.19 14:59:24)
Puffin hoştur evet. Ama besiktas cooook civcivli hareketli bi muhit. bas döndürebilir.

  • picassoishere  (16.05.19 15:11:33)
Taksim tarafında kalırsanız hem tarihi yarımadaya yakın olursunuz, hem de merkezi. Çok civcili olduğu için Galata tarafını deneyebilirsiniz.

Cihangir'deki manzaralı airbnb evleri çok hoş.

Kadıköy tarafında kalırsanız Eminönü tarafına vapurla geçmek çok güzel oluyor, ayrıca sahili ve çarşısı kalabalıklaşsa da çok popüler hoşunuza gidebilir.

Sultanahmet'te kalacaksanız bu oteli tavsiye ederim. emzoe.com
  • kaset  (16.05.19 15:31:03 ~ 15:34:54)
Kesinlikle sultanahmet

  • photo85  (16.05.19 22:33:11)
Sonuc olarak sultanhamet civarinda karar kildim, tesekkurler herkese

  • logisticsmanager  (18.05.19 00:11:11)