Rus ajanı mıydı?

Bugün tramvay beklerken 2 tane sarışın adam gördüm. Bizim mahallede yabancı uyruklu birini ilk defa görüyordum. (Aralarında rusça konuşuyorlardı.) Merak ettim rus mu ukraynalı mı olduklarını sordum. Ruslarmış. Bi kaç kelime rusça konuştum. Onların türkçesi de benim rusçam kadardı.
1-2 dakikalık bir diyalogdan sonra komik bir espri oldu ve adam bana sarılmak istedi. Sarıldık. (Dostane bir sarılma, eşcinsel değildir heralde.:))

Sonra benim tramvay geldi. Ama öncesinde adam benim telefon numaramı almak istedi. Verdim. Turist sonuçta, belki bi ihtiyacı olur diye.

10 dakika sonra telefona mesaj geldi rus’tan: merhaba, nasılsınız?
İyiyim bro senden? Yazdım. Cevap gelmedi.

Sonra aklıma takıldı. Ajan olabilir mi? Belki sarılınca üstüme bir çip yerleştirmiş olabilir?
Daha sonra telefona mesaj atarak aldığı cevap sayesinde hem konumumu belirlemiştir hem de üstüme veya çantama taktığı çip etkin hale gelmiştir? Belki de dakika dakika konum olarak takip ediyor hatta sesimi kaydediyor olabilir mi?

muhittin topalak sen misin?

cevap: olabilir, bilemeyiz.
  • diffarentiationation  (16.05.19 02:07:16)
bi gün metroda gidiyorum en son metro, bi turist grubu var karşımda. ingilizce konuşuyolar ama tipler çok kayık, bu radikal islamcılar gibi saç sakal, üstleri modern ama.

neyse aktarma yapacakmış bunlar, tabi en son metrodayız aktarma falan yapamazlar, metro saatlerini sordular, açtım telefonu gösterdim, metro haritası falan vardı işte şuradan inip şuna binmeniz lazım ama bu saatten sonra sefer yok diye.

telefon numarası istedilerdi vermedim. facebooktan eklemek istediler ekledim ama tedirgin olmuştum.

ışıdçiye kot pantolon tişört giydir ingilizce öğret ancak o kadar olur yani.

sanıyorum ki bu suriyelilerin elini kolunu sallayarak tr ye gelmesi olayı ve pkklı teröristlerin davul zurna ile karşılanmasından dolayı, türkiye'de metre kare başına düşen ajan ve terörist miktarı dünyanın hiç bir yerinde yoktur.

kabul ediyorum cool story bro tarzı bir duyuru olmuş ama bu yönden bakınca da kimse haksız değil.
  • Fodera  (16.05.19 02:24:12 ~ 02:34:50)
Olabilir. Bi kere de bana üniversite çağlarındayken, ziyaret için gittiğim anadoluda bi şehrin en büyük camiinin avlusunda avusturalyalı bi adam yeni müslüman olduğunu, ingilizce konuşacak pek insan bulamadığını falan söylemişti. Sonra kartvizitin var mı falan diyince ben bi bahane bulup sıvışmıştım. Ajan olduğunu düşündüm.

  • sekerse tehlike  (16.05.19 02:39:21)
sınırdan elini kolunu sallayan girdigi için ajan kaynıyor o doğru ama bunların işi gücü yok sana çip mi takacaklar ? önemli bir burokrat veya iş adamıysan o başka ama öyle birinin de tramvayda işi ne.

  • Neill  (16.05.19 03:42:20)
Bu tarz "ajanlar beni takip ediyorlar" düşünceleri beni korkutur hep. Bakırköy+1..

  • ssiradanbirigibi  (16.05.19 03:55:09)
hocam her şey olabilir ama büyük resmi görüp kafanı bu vesveselerle yorma bence. yalnız kafama takılan bir şey oldu. tramvay beklerken konuştuğun, öncesinde tanışıklığın olmadığı bir adamla nasıl bu kadar çabuk samimi olup telefon numaranız gibi şahsi ve özel bir bilgiyi paylaşabiliyorsunuz, bunu pek anlayamıyorum.

  • istiklal caddesinde 2 yalniz asik  (16.05.19 05:37:08)
ajan olsalardı senin kadar iyi türkçe konuşurlardı +1 ve ajan olduğu konusunda kesinlikle bundan ajan olmaz derdin:P

  • lata  (16.05.19 07:38:36)
Bro, adam senden elektrik almış, yürümüş sana. Sen de ya mesajlara cevap verme ya da ben de sana boş değilim diye mesaj at. Hatta mesajı Rusça at. Şaşırt onu :)

  • insomnia  (16.05.19 08:56:59)
Aynısı bizim bir arkadaşa oldu, şimdi Rus çarına hizmet ediyor. Çalıştığının %20'sini Rusya güzelleştirme be yaşatma derneğine bağışlıyor.

  • neymis  (16.05.19 10:23:04)
Plan iptal , tekrar ediyorum plan iptal oldu ! Damn it

  • Yavuşuhlu  (16.05.19 12:46:49)
Mizahsa fena değil, ciddiyse psikiyatri değerlendirmesi gerekir cidden. Bir görün.

  • Trene çelme atan adam  (16.05.19 13:07:50)
izmirde çok rus gördüm ben. ajan olabilir bunlar yokksa izmirde işleri ne

  • un  (16.05.19 14:04:30)
Olabilir. Bence sen evden çıkma. Seni dürbünlü tüfekle vurmak isteyebilirler. Hata seni vurarak 3. dünya savaşını başlatmak istiyor da olabilirler.

  • Barbaros59  (16.05.19 14:28:48)