2023' e kadar kesin patlar mıyız?

Merhaba arkadaşlar,

Malum, ülkenin hâli ortada. İşsizlik, enflasyon, döviz derken her şey aldı başını gidiyor. Devletimize alternatif vergi toplama yolu ararken beyin fırtınası yaparken buluyoruz kendimizi. Geçen senenin tekrarını yaşıyoruz ama şimdi sona biraz daha yaklaştığımızı daha yoğun hissediyorum. Sanki 2023' e kadar patlayacağız gibi geliyor. Siz ne diyorsunuz 2023' e kadar patlar mıyız?

kesin

  • tabii lan manyak mısın  (15.05.19 16:29:22)
off hem de ne biçim.

patladık zaten patatesin kilosu neredeyse 2 dolar

amerika değil ki burası 10 liraya patates alalım kaldı ki mayıs ayında yani.
  • Fodera  (15.05.19 16:32:31)
mahfi amcaya göre patlamamız an meselesi; twitter.com

  • deyl  (15.05.19 16:39:00)
Dün annemle babam pazara gitti. 110 TL harcamışlar. Hiç de kayda değer bir şey yok oysa ki.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (15.05.19 16:40:31)
patladık bile

  • Marcelo Burlon  (15.05.19 16:43:11)
erdo satacak bir şey bulamazsa sctık..

  • prizmatik  (15.05.19 16:56:21)
ben reise ve damada guveniyorum, bizi duzluge cikaracakler elele. hedef 2023, dinledikce icimdeki umut daha da artiyor

twitter.com
  • exlibris  (15.05.19 17:24:30 ~ 17:25:54)
Azizim, bana kalirsa batip batmamaktan da onemlisi; reiscimle bir sekilde gidiyoruz. Gerekirse emine hanim'in bileziklerini bozdurur bir sekilde gemiyi yurutur. O gemi de yurur ben eminim. Esas sikinti, reiscimden sonrasi. Iste o zaman, tezegi avucla yedigimizin resmidir. Sadece kendisinin bildigi, sadece kendisinin karar verdigi bir sistemden esas oglani cikarirsak; daha dikis tutmayiz. Iste o zaman acin turkiye'nin onunu.

  • allah yazdiysa bozsun  (15.05.19 18:30:46)
bebeğim herkes sakin olsun. tencerenin düşünemeyeceğim hükümet yoktur. finitto bu bademler artık dükkanı kapatıyorlar. ülke battı. insanlar calisiyor ama açlık sınırı karşılığında çalışıyorlar. bi s*ke yaramıyor aldıkları 3000 maaslar dolayısı ile kasım'ı görmez bu ülke. erken seçim loading!

  • picassoishere  (15.05.19 18:50:30)
tencerenin düşüremeyeceği hükümet yoktur!

  • picassoishere  (15.05.19 18:51:14)
2023 geç bile 2020yi çıkaramayız.

  • mikahakkinen  (15.05.19 20:00:49)
abi tencereyle hükümet düşse ne olacak ki, herifler altyapıyı bitirip eldeki her şeyi sattılar. gitmeleri güzel bir başlangıç olacaktır elbette ama şu an geleceğimizi başkalarına teslim etmeden, imf'nin kapısına gitmeden, özgürlüklerimizden ve bağımsızlığımızın belki bir kısmından feragat etmeden nasıl devam edeceğiz? dış borç çok fazla, ödeyecek para yok. kesinlikle destek şart. ayrıca ben eminim ki "17 yıldır tayyip dedik ama artık yeter!11!" deyip hem yerelde hem de genelde akp karşıtı tavır takınacak olan adamlar acı reçeteyle karşılaşınca, 2-3 sene ciddi sefillik yaşayınca "akp'nin değerini bilememişiz" diyecekler sjfjsjfs.

genel olarak umutsuz değilim, yani olur da görürsem 20 sene sonrasının en azından kendi adıma güzel olabileceğine dair bir inancım mevcut fakat türkiye'de kendi parasını kazanmak zorunda olan bir öğrenci olarak önümüzdeki 3-4 senenin gavur tabiriyle tam bir SHITSTORM olacağını düşünüyor ve korkuyorum. 2001'de ben 7 yaşındaydım. reis sağolsun doların bir gecede iki katına zıpladığını göreceğim yine de herhalde. düşünsene yav. birken iki oluyo. 6'yken 12 olur. sıkıntı.
  • der meister  (15.05.19 20:05:52)
Ne batması yahu 2023'te süper güç olup dünyaya diz cokturecegiz.

  • doxanikee  (15.05.19 20:06:23)