Yunanistan tatili için öneri

Selamlar herkese

yunanistan'da deniz tatili yapmak istiyoruz eşimle birlikte.
bütçemiz 2000 euro ortalama 1 hafta tatil yapacağız. Ulaşım feribot ile düşünüyoruz ama nerelere gidebiliriz en güzel yerler neresidir bir fikrimiz yok.

Kapıda vize ile ulaşabileceğimiz ve sizlerin de önerebileceği yerleri yazabilir misiniz ?

Midilliye veya sakıza gidebilirsiniz. Ayrıca karayoluyla thasos’a gidip koyları geze geze tatil yapabilirsiniz

  • bradshaw  (13.05.19 14:36:32)
sakız adası!

deniz muhteşem. orada araba kiralayıp farklı plajlara giderseniz bir sürü sakin, sessiz ve türkiyedekilere bin basan kumsallar keşfedersiniz. kalabalık seviyorsanız organize ve popüler plajları da var, deniz gene çok güzel tabi. akşamları deniz kıyısında herhangi bir salaş tavernaya gidip uzo ve deniz ürünlerinin dibine vurabilir, türkiyedekine göre komik fiyatlar ödersiniz. ayrıca ada halkının tek geçim kaynağı türkler olduğu için midir yoksa zaten sıcakkanlı insanlar oldukları için midir bilmem ama muhteşem davranıyorlar turiste. Kazıklanma korkusu olmadan, güleryüzlü ve tatlı dilli bir hizmet alıp dilediğinizce tatil yapabilirsiniz.

biz 4 senedir her yaz gidiyoruz. bir kere gittik sonra bağımlısı olduk.

2000 euronun çok daha altına çıkarsınız bu arada.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (13.05.19 14:41:01)
ikinize de çok teşekkürler.
aracım yok. İstanbul'dan en uygun ve hızlı özellikle bayram döneminde en sorunsuz ulaşım yöntemi nedir ? Uçakla izmire gelip ardından nasıl ulaşım sağlayabilirim ?

İkinci olarak önereceğiniz oteller neresidir ? Orada araç kiralayıp gezerim büyük ihtimalle ama ilk gittiğimde kalacağım bir yer belirlemem gerek. Bayram dönemi gideceğim yayan kalmayayım.
  • MustafaCan  (13.05.19 14:55:58)
sakız için konuşursak, çeşme'den kalkan feribotlar var. bir şekilde çeşmeye gelip o feribotlarla yarım saatte sakızda oluyorsunuz. chios sunrise tours, ertürk, turyol gibi feribot firmaları var. hepsi fiyat ve kalite olarak üç aşağı beş yukarı aynı. ben sunrise tours'u daha çok seviyorum, feribotları daha tatlı :)

her zaman kaldığımız ostria seaside studios'u öneririm. fiyatı çok uygun, ama rezervasyonu booking'den yapmayın. adama mail atın, öyle olunca çok daha indirimli kiralıyor. odanın içinde mutfak malzemeleri, ocak, buzdolabı, tuvalet var. balkon var ve balkonun deniz manzarası şahane. kahvaltı/akşam yemeği yok ama zaten olmasın da. farklı farklı yerlerde yemek en güzeli. otelin sahibi de inanılmaz tatlı bir adam. ama bu saydığım şeyler sakız için standart kriterler galiba. şimdiye kadar gidip de kötü bir otele denk gelen duymadım. her otel iyidir.

benim dediğim otel katarraktis bölgesinde, deniz kıyısında. bunun dışında popüler ve denize kıyısı olmayan köylerin içinde de oteller var. örneğin kambos bölgesinde eski taş konaklarda da kalabilirsiniz. merkezde ya da karfas'ta kalmayın ama bence. gereksiz kalabalık, hele ki bayramda.

bir de şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. biz ilk defa gitmeden önce bunu okumuştuk ve buna göre gezmiştik. eski olmasna rağmen çok detaylı yazmış, tam bilmeniz gereken şeylerden bahsetmiş bence.

nereyekacsak.com

*kapı vizesi için de 2 hafta öncesinden başvurmanız gerektiğini hatırlatayım.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (13.05.19 15:22:37 ~ 15:23:10)
mikanos gece hayatı olarak iyi diyorlar ve plajları içinde. kapıda vizeye feribot şirketleri yardımcı oluyor.

  • mikahakkinen  (13.05.19 15:49:57)
Sakiz adasina arac olmadan gitmek mantikli mi peki?
Ornegin Midilli'de arac olmadan eliniz kolunuz bagli olur

  • turkuaz  (13.05.19 15:53:54)