Tıkanan alaturka tuvalet

İlkini duyuru olarak açmışım, silebilir misiniz?

Soru:
Kimyasal işe yaramıyor.

Sık sık tıkanan, hortum sokup su fışkırtınca açılan alaturka tuvaletimiz var.
Bunun tıkanma sebebi ne olabilir? Bizim tıkanmaya sebep olan cismi kanalizasyona göndermemiz mümkün mü? Vidanjör 200 liraya açarmış, kesin çözüm olur mu? Hortum sokunca biz de açıyoruz çünkü, açtık deyip 2 gün sonra tıkanmasın?

3-4 hortumu aynı anda sokup suyu açınca sorun çözülebilir mi?

vidanjörün olayı çok basınçlı su verip orada tıkayan ne varsa bu bez parçası olur, orada toplanmış başka bişey olur, ev eskiyse kireç olabilir, parçalarayak patır patır götürmesi.

yani bu basınca siz 3 4 hortumla ulaşamazsınız nozzle ı farkı bir defa.

bence denemeye değer.
  • Fodera  (13.05.19 01:14:54)
Bence 2 3 tane lavabo aç döküp üzerine Bi demlik kaynar su döküp üzerine de de sağlam büyük bi pompa ile pompalamak..

  • Hakan1980  (13.05.19 01:23:38)
kullanıcılar ile bir konuşmak lazım.
tahminlerim şöyle:

tuvalet kağıdı
hijyenik ped
tuvalet kağıdı rulosu
t-shirt
çocuk bezi
mandal vb plastik
oyuncak vb küçük cisim

bunları atabilecek bireyler yaşıyorsa evde kesin tuvalet kağıdı dışında bunlar atılıyordur. o bireyleri adam etmedikçe sorununuz çözülmez. ben olsam vidanjör yerine masraf yapıp neymiş la bu diye kameralı falan birilerini çağırır o tıkanan malzemeyi başrole alırdım.

evet sherlock'u iyi takip ediyorum.
ayrıca bir zamanlar mandalı tuvalete atan bir miniğim vardı büyüdü de kurtulduk.
  • ozdek  (13.05.19 01:30:11)
@ozdek aile bireylerinde o potansiyel yok. tıkanıklık baya eski, moloz bile olabilir.

şu pompa işe yarar mı acaba?

urun.gittigidiyor.com
  • diffarentiationation  (13.05.19 01:40:39)
Pompayı görmedim ama , tuvalet açacağı teller oluyor , 3 , 5 metre .
Uçlarında kanca vari bişey onu deneyebilirsiniz . Buruda zamanla tıkanmış olabilir .

  • dunyatuhaf  (13.05.19 02:28:43)
sakin 3-5 lavabo aciciyi dokup acmaya calismayin. haberini okumustum, organ nakli icin bekleyen genc bir yazilimci vardi. tikanan lavaboyu acmak icin birden fazla lavabo ac kullanip tepesine sicak suyu bosaltinca kimyasal patlama yapip gozunu yakmis. simdi goz nakli icin bekliyordu.
sakasi yok bunlarin, madem bu kadar muzdaripsiniz bir profesyonele basvurun.

  • balik kraker  (13.05.19 23:06:11)