arsa tapusu şerhi hk.

Ailesel bir mevzu sonucunda bir esimin Ailesinden bir yakını icra problemleri kaynaklı kendisine ait bir tarla arsasını esimin annesinin uzerine kaydetmis.

Simdi maddi problemlerden kaynaklı bu arsanın satılıp satılamayacagı hakkında fikir edinmek istiyorlar. ( karsı tarafında bilgisi dahilinde satılıp alacak verecek olayın kapatma derdindeler, yanlıs anlasılma olmasın )

Ekteki tapu bilgilerindeki serh bu tarlarının satılamaması anlamına mı geliyor?

Tapu bilgilerinin alt kısmında arsaya ait devir oncesine ait icra/haciz davaları var 6-7 tane.

Devirden once konulan haciz davaları devir sonrası satısa engel midir?

Bu konu hakkında en saglıklı bilgiyi bir avukattan mı almak lazım yoksa tapudaki yetkililer bilgi verir mi?

Tesekkürler.

Avukata gerek yok, satış işlemini yapacak olan tapu daireleri satış olup olmayacağına karar verir. Yanlız alıcı taraf şerhleri " tüm hukuki vecibelerini bilerek kabul ettiğine" dair resmi senette ibare yer alacaktır, üzerindeki haciz icra varken alıcı taraf almak ister mi bilinmez, örneğin taşınmazın değeri 100 bin lira ama üzerindenki haciz icra denk veya fazla ise çok büyük enayi olması lazım. Tapu müdürlüğü size yardımcı olur.

  • Fritz-X  (12.05.19 22:50:30)
Avukata gerek var, avukatlar zaten bunları danışmak için var. Avukata gidip danışmakla zararınız olmaz kazancınız olur. Çoğu avukat ya cüzi bi ücret alacak ya da belki hiç danışma ücreti almadan yardımcı olacaktır. Danışmakla kaybedeceğiniz hiçbir şey yok

  • photo85  (12.05.19 22:54:21)