Dolandırıcı mı sizce? (Couchsurfing)

Dün cs’den bi mesaj geldi. Adam diyor ki profilin çok hoş, kafa birine benziyorsun. Pariste iş imkanı ararsan bana watsaptan yaz.
Profiline baktım. 13 kişiyi ağırlamış evinde. Yorumlar güzel. 9 tane de kişisel referansı var.
Watsaptan yazdım. Nerden buldun beni diye. Rastgele bulmuş. İşin ilginci ben cs’de çok aktif de değilim.
Neyse merak ettim yazmaya devam ettim, öğrenciyim yazın gelsem bana iş bulur musun dedim.
Neler yapabileceğimi sordu, cv’mi istedi falan.
Sonra arkadaşlarına da haber verdiğini söyledi.
Adam Ciddi ciddi benm için iş bakıyor, yapabileceğim işlere göre. Personal trainerlıktan tut bodyguard’lığa kadar.

Neyse en son dedi ki arkadaşlarıma haber verdim cv’ni yolladım, haber gelince yazarım. Eğer iş bulamazsak sen yine de gel bana 1 ay personal trainerlık yap.

Sonrası sohbet muhabbet.

Sizce bu işin gerçek olma ihtimali nedir? Benzer şeyler yaşayan veya Reddit’te falan benzer hikayelere denk gelen var mı. Bi yandan insan işkilleniyor organ mafyası çıkar mı diye. Ama referansları baya iyi gibi.

daha önce hiç böyle bir şey görmedim. Profilini o kadar hoş yapan nedir acaba.
Adamın ciddiyetini anlamak için uçak bileti/1 aylık personal trainerlık ücretinin peşin alınması teklifinde bulun bakalım ne diyecek.
organ mafyası o kadar uzaktan uğraşmaz, senden para koparmaya çalışmasın da.
  • senolll  (12.05.19 22:20:51)
aynı şekilde benim arkadaşıma da böyle bir muhabbet denk geldi, çocuk biraz saf ve gitti eşcinsel çıktı adam falan fişman uğraştı baya. romanya bükreşte yaşanmıştı bu olay da.

  • dismainpula  (12.05.19 22:23:07)
Eşcinsellerin böyle bir taktiği var. Bana da chat programında denk gelmişti.

  • olaylar olaylar  (12.05.19 22:26:22)
Sorayım mı adama direkt, eşcinsel misin diye? Veya eşcinsel olsa bile beni ne ilgilendirir ki ben gider işime bakarım, ters bi şey yaparsa sümsüğü yer. Doğru mu düşünüyorum?

  • adwokat  (12.05.19 22:29:14)
Escinseldir.

  • lion de la Turquie  (12.05.19 22:35:27)
fransız abi seni emiklemek istiyor.

bana da geliyor böyle üstü kapalı ılık teklifler couchsurfing ve diğer sosyal medya sitelerinden. gülüp geçiyorum cevap vermiyorum.
  • heidi'nin dedesi  (12.05.19 22:40:06)
Lann bi baktım da 12 surfer erkek sadece 1 tanesi kadın :)

  • adwokat  (12.05.19 22:42:26)
ooo ılık meltemler...

"kafa birine benziyorsun." demesi işkillendirdi beni. kafa ama neyin kafası?
  • bonanza  (12.05.19 22:58:55)
Ilık olsa bile ben gitsem bana napabilir ki? Bi dokunmaya kalksa üflesem uçar öyle biri. Büzüğü yemez yani.

  • adwokat  (12.05.19 23:01:04)
çok güvenme yine de adamları vardır belki. pulp fictionda yeşil yol zencisi adama bile neler yaptılar.

  • bonanza  (12.05.19 23:02:54 ~ 23:03:22)
adam gay işte. ama seni iyi bulmuş valla saflığa bakılırsa.
foto var mı gönder bakayım yazın londra'da iş bulayım sana.

bu arada bu tip şeylere inanmayın kanmayın çünkü çalışma izni olmadan avrupa'da çalışamazsınız. adamın iliğini emiklerler. öyle turist vizesiyle falan çalışamazsınız.
  • ozdek  (12.05.19 23:17:12)
Gidesin var gibi sanki :)
Adamın çöplüğüne gidiyorsun, üflemenin kuvveti sağlam olmalı

  • somethinginthewayshemoves  (13.05.19 00:04:07)
karşılıksız iyilik olmaz bu dunyada. organ mafyası olabilir, gay olabilir bilemezsin. adam sana iş bulacaksa ve sen adamın isteklerine karşılık vermeyeceksen seni işten attırır en basit örnek olarak. zaten çalışma vizen olmadan iş de bulamazsın.

  • s0phiesw0rld  (13.05.19 00:21:50)
Bence siz bu saflikla kapi disina cikmayin.

  • oscar  (13.05.19 02:13:57)
@heidi'nin dedesi :D haklı bence.

  • piremses  (13.05.19 08:05:33)