Başkasının Banka Ekstresi Geliyor

Kuzen bir ara 2 sene bizde kalmıştı. Şimdi başka yere taşındı ama halen dahi banka ekstreleri bize geliyor.

Soyledim degistirmesini yaparız ederiz dedi ama halen dahi degistirmeniş.

Bu bankalar yasal olarak adres teyidi istemiyorlar mı müşteriden.

Bu biraz ariza bir tip. Kredi çekip odemeyecek tipten biri. Başımıza bir iş gelir mi bu adres meselesi yüzünden?

Nasıl çözebilirim bu sorunu?

ikametgahi sizde degilse bir sey olmamasi lazim. yanlis posta cok alisildik bir sey.

cok geriliyorsaniz bankayi arayip bize bilmedigimiz bir posta geliyor deyin.
  • supergirl  (10.05.19 21:40:27)
ikametgahı da bizde halen. adam 2 senedir başka bir yerde yaşıyor ama halen dahi ikametgahı bizde. almıyor kaç kez soylelememe rağmen.

iş yeri sahibi. kendi üzerime mal göstermiyorum annemin kızkardeşimin üstüne yapıyorum diye bir ara ağzından kaçırmıştı. ikametgahını değiştirmemesinin sebebi de bu türden bir üçkağıtçılık kesin..

pedere söyledim bu başımıza birşey açacak dedim ama birşey olmaz kalsın diyor.
  • Jeckson  (10.05.19 21:46:58)
Hocam merhaba, onun bankaya verdiği adresin bir esprisi yok. Önemli olan adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde adresi nereye kayıtlı? İlk önce nüfus müdürlüğünden onu öğrenin, daha doğrusu o nerede öğrenemezsiniz de adresinizde kimler kayıtlı onu öğrenebilirsiniz. Sonrasında ilk iş ikametgahın bizde gel bunu al diyeceksiniz, velev ki almadı yine nüfus müdürlüğüne gidip bu şahıs bizde oturmuyor ikametgahının silinmesi diye dilekçe vereceksiniz. Sonra 15 gün içinde bir polis memuru gelip o şahıs o ikametgahda var mı yok mu kontrol edecek sonra da onun görüşüyle nüfus müdürlüğü onun kaydını silecek. (bu arada o elemana da para cezası, geçmiş olsun.)

Sorunun diğer kısmının cevabı, adres olarak bankaya sizin adresi vermiş ve ikametgahı da sistemde aynı sizin eviniz gözüküyorsa herhangi bir icra ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumda evdeki eşyaların size ait olduğunu o kişiniz sizle yaşamadığını ispatlamanız lazım.
  • koskoca kirpi  (10.05.19 22:12:13)
Git nüfus müdürlüğünden bu kişi bizim adresimizde yaşamıyor de, kaldırsınlar. Burası Türkiye, her halt gelebilir başına.

  • lostys  (10.05.19 22:57:45)
benzeri benim de başıma geldi, ikameti üzerinize alıp şahsın sizle yaşamadığını söylemeniz yeterli.

  • anx  (10.05.19 23:01:15)