Konuşan kişinin dudaklarına bakmak

dudaklarına bakmayınca ne dediğini anlamakta zorlanıyorum.
Geçen hafta aramızda 2 metrelik mesafe olan bir arkadaşla Konuşuyorduk. Konuştuğu sırada araya birinin kafası girdi. Göremedim ve ne söyledin göremedim diye sordum. Gözlerinle mi duyuyorsun diye dalga geçti haliyle.
Dün de bi kızla konuşuyordum. Konuşurken dudaklarıma bakıyorsun dikkatimi çok dağıtıyor dedi.

Dudakları takip etmeyince anlamıyorum, idrak edemiyorum söylenenleri. Dudakları bakınca daha iy anlıyorum. Duymasına duyuyorum, ama dudaklara bakınca daha iyi anlıyorum. Nedir bu işin kerameti?

Bir de şu var, biriyle konuşacaksam hemen gözlüğü takıyorum. 2 derece miyop var. Dudakları görmemi engelleyebiliyor bazen.

  • adwokat  (10.05.19 15:44:41)
Kulak kireçlenmesi veya işitme kaybı olabilir, doktora görün kesinlikle.

  • bxgx  (10.05.19 15:50:09)
duyduğunu anlamıyorsan dinlemiyorsun demektir. insanların gözlerine bakılır, aksi halde konuşan kişi kendinde bir sorun olduğunu düşünür farklı noktaya sürekli bakıldığında.

  • hasmetizm 2046  (10.05.19 15:56:28)
ben de konuşurken insanların dudaklarına falan bakıyorum. Gözlere bakılmaz yahu sanki sert bi şey söylüyosun gibi oluyo direkt gözlere bakınca. Ama duymuyo olabilirsin, bi kbb doktoruna git işitme testi yapsın.

  • nundu  (10.05.19 16:27:19)
işitme problemi olan sadece cihazla duyabilen arkadaşım dudaklara bakardı. farkında olmadığın derecede işitme problemin olabilir.

  • damla sakızlı dondurma  (10.05.19 16:32:10)
2 derece miyop varsa hep gözlük takman lazim zaten.

  • chitosan  (10.05.19 16:35:43)
Senin başka bir problemin var bence . Burun ile göz arasına odaklanmaya çalış.

  • opitseri  (10.05.19 16:58:52)
bence de duyma sorunu olabilir. biri bunu bana yapsa beni çekici buluyor sanırım.

  • sttc  (10.05.19 19:55:28)
Aynı ben. Umarım onları öpmek istediğimizi düşünmüyorlardır. Bilinçli bir şekilde yapmıyorum çünkü.

  • anarsika  (10.05.19 20:54:59)
Dudaklara bakma cinsel anlam icerir.. yani seninle ilgileniyorum gibi... isitme sorunu sanki.. doktora gorunmekte fayda var.

  • chezsoi  (11.05.19 20:02:16)