Sarma sigara

Dışarıda elinde sigara saranlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ya da bir şey düşünüyor musunuz, mesela garip buluyor musunuz, yadırgıyor musunuz?

tasarruflu buluyoruz

  • vladimirdökümov  (09.05.19 22:15:48)
eveleyip gevelemeden açıkça sorayım,keş mi demek istiyorsun?

  • natallica  (09.05.19 23:43:31)
takdir ediyoruz

  • halanne  (09.05.19 23:50:30)
ulan habire bunu sarmakla uğraşılır mı? diyorum.

  • eazy  (09.05.19 23:52:39)
geçenlerde -aylar olmuştur- bunla ilgili bir duyuru soruldu. oraya baya döşedim. sildiler. o nedenle buraya döşemiycem.

nedir kardeşim bu sarma sigaracıların sizden çektiği?!
  • kablelvuku  (10.05.19 08:07:32)
imreniyorum. ben düzgün saramıyom çünkü.

  • zgrydn  (10.05.19 09:38:36)
her defasında sarmaya üşenmesem, her sigarayı aynı oranda (tütün miktarı) sarabilsem direkt ben de sarma sigaraya geçerim.

haklarında düşünmüyorum, imreniyorum :)
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (10.05.19 09:42:18)
hayatımda hiç sigara içmedim ve kokusunu sevmem ama bu tür sigaralar bana sempatik geliyor kokusu da kötü değil .
mesela vapurda çok rastlıyorum incecik özenle sarıp hazırlıyorlar . üstünde kötü fotolar olan itici sigara paketlerini görmektense bu sigaralar daha iyi .

  • devilone  (10.05.19 09:53:32)
@natallica, evet aslinda biraz bunu sormak istemistim oyle bir dusunce yaygin mi diye.

Ama sadece bu yuzden degil, genel dusunceyi merak ettigimden. Yoksa ben gayet mutlu bir sekilde sarmaya devam ediyorum.
  • malwethiel  (10.05.19 10:34:28)
ben de yıllardır sarma içen biriyim ve bana da hep soruldu boş mu dolu diye.soran insan bilgisi olmadan fikri olan boş insandır.bilen zaten olmadığını biler,diğerleri ise eyyamcı.utanan,sıkılan olursa makaron içebilir.

  • natallica  (10.05.19 10:41:16)
uzun bir süredir sarma sigara içiyorum ve son yıllarda kullananlar da baya arttı. Bu yargılar gereksiz bence.
başlamadan önce bende de bu tütünlerin içine birşey koymuyorlar mı? nasıl güveniyorlar gibi bi saçma sorun vardı ama sonradan bu düşüncenin saçma olduğunu anladım.

10 saniyede tak diye sarıyorum, üşenmek gibi bir durum yok . alışınca normal geliyor.
yağmur çamur vız geliyor valla :)
  • bir bucuk adana  (10.05.19 10:45:37)
yha şapşik. öyle düşünüp utanıp sıkıldın mı sen?

herhalde 8 sene önce falan başladım sarma sigaraya. geçen sene evlilik mevzuları çıkınca bir de o sigara tüketmeyince bırakayım gitsin dedim. o güne kadar genelde bana şunlar soruldu

*dolu mu boş mu?
*üçlü sar da içek
*farklı olmaya çalıştığın için mi böyle uğraşıyorsun sen?

bu liste uzar gider. ama benim için öyle bir keyif haline gelmiş ki sarmak. bıraktıktan sonra bir süre boş küçük kağıtlar falan yuvarlıyordum. en son yürürken tek elle falan sarıyordum öyle bir müptelaydım. biz içici değil sarıcıyız yav.
  • kablelvuku  (10.05.19 10:50:34)
Tam utanmak da diyemem ama is yerinde saramiyorum mesela, aksamdan sariyorum gunduz icmek icin. Disari yalniz cikicaksam da evde sariyorum mesela hahahah. Ben de sarmaya muptelayim cok hosuma gidiyor hatta sarmak bazen icmekten bile guzel.

Bos mu dolu mu diye direkt soran henuz olmadi ama garip bakislardan biraz cekiniyor olabilirim. Tesekkur ederim cevaplar icin.
  • malwethiel  (10.05.19 11:01:03)