Alkolsüz kokteyller

iki arkadaşıma alkolsüz kokteyl yapmak istiyorum ama hiç mocktail tarifi bilmiyorum. Yalnızca aklıma çayla yapılan sangria geldi. Fazla değişik malzeme alma imkanım yok yani bilmemne sosu ya da mürverçiçeği özü filan gibi. Standart malzemeli öneriler verirseniz sevinirim içerikte. Teşekkürler <3

alkolsüz hiç bilmiyorum malesef ama süper marketlerde satılan kokteyl şurubu değilde kokteyl için hazırlanan şekerli

mesela hindistan cevizi sütü, çilek karışımı, kivi bilmemnesi gibi şeyler var tatları çok güzel

yani meyva suyu mu? değil, peki meyva suyu değil diyebilir miyiz? hayır, aromaları güzel, tatları oldukça şekerli, kokteyl yapmak için yapmışlar işte öyle şeyler :)

tarifi zor biraz. kıvamı koyu hafif tanecikli meyva suyu ama içine tadı güzelleşsin diye başka şeyler ve aşırı fazla şeker katılmış halini düşün yani.

mesela hindistan cevizlinin içine vanilyalı absolüt katıp içiyordum ben, malibu gibi hahaha
  • killerbee  (09.05.19 21:59:53 ~ 22:03:56)
Ihlamur çayını soğutup maden suyuyla karıştırabilirsiniz (2/3 ıhlamur).
Kolayla bergamutlu soğuk çay da güzel oluyor (3/4 kola).

  • heritage  (09.05.19 22:47:25)
limon suyu, biraz lime dilimi, tonik, biraz da sprite, isteğe göre az portakal veya greyfurt suyu.

  • senolll  (09.05.19 23:06:05)
bikaç dilim limon esmer şeker ve taze naneyi bardağın dibine koyup ezin üstüne buz koyun sonrada soda karışırıp için. aynı tarii şeker eklemeden spritelada yapabilirsiniz ben spritelı daha çok seviyorum. alın size alkolsüz mojito.

  • ferrarimizolaydisatardik  (10.05.19 10:40:53)
Benim son zamanlardaki favori kokteylim, yaz ayları için çok iyi gidiyor acayip ferahlatıcı :

Malzemeler :
1. Domates suyu
2. Çekme karabiber
3. Tuz
4. Limon
5. Tabasko acı sos

Önce çekme karabiber, tuz ve tabascoyu bir su bardağının dibine koyuyoruz. Üzerine 3 limon dilimi kadar limonu sıkıyoruz ve karıştırıyoruz. Sonra 5-6 küp buz koyuyoruz ve üzerini domates suyuyla tamamlıyoruz. Aynı bardağın üzerini bir başka bardak ile kapatarak "Shaker" gibi çalkalayarak karıştırıyoruz.

Maalesef elimde oranlar yok, birkaç kez yaptım ve hep bu oranların etrafında dolaştım. Acı sosu çok koyarsanız rahatsız edebilir, ben genelde 5-6 damla kadar koyuyorum. Sıktığım limonları da kabuğuyla birlikte bardağın içinde bırakıyorum. Kokteyl soğuk ve ferah oluyor ama içindeki baharat ve sosların da acısıyla tezat şekilde yakıyor. Bu yüzden tam yaz kokteyli. Zaten içine vodka koydun mu bloody marry oluyor.
  • burka  (10.05.19 10:54:38)