250 km taksi ücreti

Ankaradan Kapadokya ya ortalama ne kadar yazar?

Havalimanında 250 dolardan turistle anlaşmaya çalışan bi şoför vardı da, yolcuları engellemekle iyi yaptım değil mi?

263 km
Ankara taksi ücreti baz alınırsa 793 TL (taksi-ucreti.hesaplama.net)
135 Dolar

pazarlık yapsalar 200 e anlaşsalardı bence iyi fiyat. sonuçta en az iki kişi olacaklardı. kişi başı 15 $ zarar bence gayet iyi.

kötü yapmışsın yani.
  • sttc  (05.05.19 01:26:49)
135 dolarla 250 dolar arasındaki fark 125 ikem nasıl 250 dolar normal oluyor?

  • mariposa  (05.05.19 01:29:48)
fiyat bana da çok gelmedi, dönüş olmayacak ise o taksici kapadokya'dan ankara'ya yolcu bulamayacağına göre, gidişin 1.5 - 2 kat parası istenmesi de normal.

  • gezegen olan pluton  (05.05.19 01:51:36 ~ 01:53:06)
mariposa can
cok da kotu degil turist icin fazla koymazdı
ama uber muber bir cozum yonlendirsen iyiydi
ankara taksicisi meshurdur
  • kingcyrax  (05.05.19 01:58:27)
Adam normal istemiş olay burnunuzu gereksiz yere sokmuşsunuz

  • ZetaStar1903  (05.05.19 02:03:36)
ilk defa taksicinin hakli oldugu bi' olaya denk geldim. efendi adammis, hala duyuru acabildiginize gore.

  • ateistanbul  (05.05.19 04:48:50)
Taksici abi hakli, donuste yolcu almasi imkansiz, o yuzden fiyat asiri degil. Pazarlikla 230-200e inerdi zaten bence.

Onun disinda en az iki kisi rahat rahat giderler. Zaten otobusle gitmeyi dusunen adam taksiye gelip de boyle bir sey sormazdi.
  • kuehles blondes  (05.05.19 07:48:55)
250 dolar 1500₺ yapıyor. Otobüsle git, uçakla git, araba kirala, şoförlü araç kirala vb.

  • sekerse tehlike  (05.05.19 09:31:36)
Taksi ücretinin içine geri dönüş maliyetinin de dahil edildiğini duymuştum yoksa hangi araba kilometrede 3lira yakar ki? Taksici 6 saatlik ankara kazancını istemiş olabilir yolcudan bu da adaletsiz bence. İyi yaptığınızı düşünüyorum.

  • alcatraz  (05.05.19 10:15:04)
Tabi ki iyi yapmışsın.

Geçen salı günü 800 lira ödedim gidiş dönüş ve kapadokya mesafesi kadardı.

Yarı fiyatına gider normalde. Ama şehir dışı diye 600 e anlaşabilirlerdi. 800 çok.
  • baldan kaymak  (05.05.19 12:01:00)
arkadaşlar transporter ayarlamak sizin bir çözümünüz turistlerin yapabileceği bir şey değil o an belli ki.

Bence fiyat çok ama genelde bu tarz durumlarda dönüş ücreti de hesaba katılır taksi boş döneceği için. Biraz pazarlık yapsalar 200$'a giderlerdi bence.

Ayrıca turistler önceden fiyatı konuşup anlaşıp biniyorsa dışarıdan bir kişinin müdahalesine gerek yok bence. Ama fiyat bilinmeden yolculuk yapılıp sonradan fazla fiyat çıkıyorsa müdahaleye gerek olabilir.
  • ayin yazari  (05.05.19 12:03:32)
Benim de bildiğim şehir dışı olduğu için iki kat olarak hesaplanır, çünkü nevşehirden yolcu alması yasaktır. 200-250 dolar arası tarife itibariyle normal görünüyor, umarım daha pis kazıklanmazlar.

  • atom karincanin torunu  (05.05.19 13:57:11)