Rahmetli İbrahim Erkal Hakkında!

Sayın arkadaşlar Ben Bilgisayar programcılığı okuyan üniversite öğrencisiyim.Türk Dili dersi için verilen bir proje ödevinde konu şu: TÜRK şair,ozan,sanatkar vb herhangi birinin hayatını ve bizlere biraktiği eserlerini anlatan bir proje ödevi yapılması zorunlu kılındı.Not ortalamasını %30 etkiliyor.(Zoraki istemsizce sayısal okuyupta bu işi yapmak zorundayım çünkü hocasını seviyorum ve onu bu konuda hayal kırılıgına uğratmak istemiyorum).Sizden isteğim şudur.Rahmetli İbrahim Erkal hakkında bana canlı veya yazıyla kendisinin biyografi veya google'da aramalardaki ilk cıkan sayfalar dışında dikkat çekicek şekilde kendisinin özelliklerini , iş ile ilgili niteliklerini ve hangi sanatsal rütbe altında hitap edildiği hakkında bana fikir verebilecek olan gönüllü insanlar arıyorum.Yani şunu söylemek istiyorum.TÜRK Ozandır ne bileyim şairdir, sanatçıdır bunu gibi şeyler işte siz anladınız.

Teşekkür Ederim.

ibrahim erkal, ne şair, ne ozan ne de sanatkardır. Umarım bu soru trollük için sorulmuştur.

  • goodman  (04.05.19 22:28:56)
Bildiğimiz ibrahim erkal mı?

  • somethinginthewayshemoves  (04.05.19 22:31:10)
@somethinginthewayshemoves Evet bildiğimiz ibrahim erkal. Yani ben onu seçtim sadece bu tarz türkçe tarih vs dersleriyle alakam olmadığı için bölümüm gereği bilmiyorum. @goodman Bunda bu kadar tepki gösterecek bir şey olduğunu düşünmüyorum sizinle yardima ihtiyaç olduğum bir konuda köstek olun diye bu yazıyı paylaşmadım.Destek olun diye paylaştım.

  • caner555  (04.05.19 22:38:16)
Anladım. Çok ilham verici bir hikayesi olduğunu duymadığımdan başka biri mi var aynı isimde diye düşünmüştüm.
Onun hakkında magazinsel haberler dışında pek bir şey bulunmaz sanırım :/

  • somethinginthewayshemoves  (04.05.19 22:43:07)
"TÜRK şair,ozan,sanatkar" bu başlıkların içini dolduracak o kadar kişi arasından ibrahim erkal'ı seçtiyseniz o çok sevdiğiniz hocanızı hayal kırıklığına uğratmayı garantilemişsiniz.

  • nick konusunda kararsizim  (04.05.19 22:47:21)
Yani bencede rahmetli pek bu kriterlere uymuyor be hocam. Tabii tercih seninde bencede farklı sanatçılara da bir göz at tekrardan.

  • primetime  (04.05.19 22:58:36)
Madem konusu açılacak şu şekilde lanse ediyim sizlere.Ben topluluk önünde konuşma yapabilen bir karakter değilim ve bu bu proje ödevini hocamın beni bu dersten birakmayacağını bile bile kendisiyle gidip konuştum ve benim bu problemimden bahsettiğimde beni bu proje ödevini yapmaya zorladı çünkü not vermek için elinden geleni yapiyor ve dgs ye gideceğimide biliyor.Bende ozan,şair,sanatkâr insanlarla ilgim olmadığı için şarkılarını dinlediğim insanlardan hangileri acaba dikkatimi çeker ( çünkü bu tarz şeyleri merakla ve isteklice ancak bu yoldan yürürsem ulaşabilirim) bu şekilde yapayım yoksa hem not alamayacağım hemde hocamı hayal kırılığına uğratacağım diye düşündüm.Aklımdan şuan hala acaba Kemal Sunalı mı seçsem diye düşünüyorum ancak vakit geçtiği için bu saaten sonra kişiyi değiştirsem bile bu saatlerde mailine bakacağını düşünmediğimden ilk başta ismini verdiğim kişiyi sunayım dedim o kadar.Çünkü çok amatör ve 5-10 dakikalik bir sunum olacak biliyorum. @primetime @nick konusunda kararsizim

  • caner555  (04.05.19 23:06:22)
Cok isine yarayacagini sanmiyorum ama Uçağa binmekten korktuğunu biliyorum , yeğeni ile ayni sinifta okumustum

  • Diskirminant  (05.05.19 02:57:44)
sarışın kadınlara özel ilgisi vardı, dizilerde filan başrolü hep onlara verirdi bunu da yazın, sarı olmadığım için hep kıl olurdum ergenliğimde bunu yazmayın.

  • for day to break  (05.05.19 09:44:09)